Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ocak 2019 Çarşamba
Özel Karadağ Anadolu Lisesi'nden Şiir Dinletisi
Özel Karadağ Anadolu Lisesi, dün akşam sosyal faaliyetlerde de ne kadar kaliteli bir kurum olduğunu gösterdi.
Kategori : Eğitim
11 Ocak 2019 16:19
 
Özel Karadağ Anadolu Lisesi'nden Şiir Dinletisi

Özel Karadağ Anadolu Lisesi, dün akşam sosyal faaliyetlerde de ne kadar kaliteli bir kurum olduğunu gösterdi. Güzel Sanatlar Lisesi’ne ait konser salonunda düzenlenen “Bestelenmiş Şiirler” programı seyircileri mest etti.

Edebiyat öğretmeni Oğuz Sakallı ve Müzik öğretmenimiz Harun Akbaş önderliğinde hazırlanan program büyük beğeni topladı. Sanat dünyasına bir şiir olarak gelip daha sonrasında bestelenerek hepimizin çok sevdiği ve çok iyi bildiği şarkılara dönüşmüş tam on beş farklı eser dinleyicilerle buluştu.

Nazım Hikmet, Attila İlhan, Sabahattin Ali, Yunus Emre, Yahya Kemal, Cemal Safi ve daha pek çok şair unutulmaz eserleriyle anıldı. Mihriban, Yiğidim Aslanım, Karagözlüm Efkârlanma Gül Gayrı, Mahur Beste, Ceviz Ağacı, Kalamış, Sessiz Gemi gibi zihinlerimize kazınmış eserler, Harun Akbaş yönetimindeki usta orkestra tarafından büyük bir profesyonellikle icra edildi.

Seyirciler de zaman zaman eserlere alkışlarıyla eşlik ederek programa renk kattı. Ayrıca tamamı öğrencilerimizden oluşan okul korosu da sahne performansıyla göz kamaştırdı.

Program sonunda Müdür Yardımcısı Yücel Karakuş, programda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Karadağ ailesi olarak böyle etkinliklerin artarak devam edeceğini de belirtip, “Biz sadece eğitim faaliyetine odaklanmak yerine bunun yanında çocuklarımıza hem iyi insan olmayı hem de sosyalleşmiş bireyler olmayı öğretmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Okunma : 1383
Foto galeri
TEKİN
guney sigorta
Gündem haberleri
Baba ile kızının içinde bulunduğu pikap araca silahlı saldırı
19 Ocak 2019 Okunma: 7541 Asayiş
Karaman'da silahlı kavga: 1 yaralı
19 Ocak 2019 Okunma: 7502 Asayiş
Karda zıplayan böcekler şaşırttı
21 Ocak 2019 Okunma: 6475 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın