Karamandan.com

Karamandan.com

15 Temmuz 2020 Çarşamba
karaman

Öğrencilere İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Gastronomi ve Aşçılık Öğrenci Topluluğu tarafından ‘İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitim semineri düzenlendi.
Kategori : Eğitim
06 Aralık 2019 11:51
 
Öğrencilere İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Gastronomi ve Aşçılık Öğrenci Topluluğu tarafından ‘İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitim semineri düzenlendi. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Öğr. Gör. Çağlar Yaylalı ile İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Cem Akbulak’ın konuşmacı olarak yer aldığı seminere üniversite personeli ve çok sayıda öğrenci katıldı.

“Kazalara kader deyip geçemeyiz”
Seminerin açılış konuşmasını yapan KMÜ Gastronomi ve Aşçılık Öğrenci Topluluğu Danışmanı Öğr. Gör. Ali Şen, iş güvenliğinin hayatımızdaki öneminden bahsederek şunları söyledi: “İş yerlerimizde kazalara kader deyip geçmemeliyiz. Kazaları önlemek için tedbirlerimizi almalıyız. İş hayatımızda önce kendi sağlığımıza daha sonra başkalarının sağlığına zarar vermemeyi öğrenmeliyiz. Şimdiden faydalı bir etkinlik olması dileğiyle katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

“İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ilkokuldan itibaren çocuklara kazandırılmalı”
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Öğr. Gör. Çağlar Yaylalı ise “İş sağlığı ve güvenliğinin ilkokuldan başlayarak çocuklara aşılanması gerekiyor. İş güvenliği konusunda sizlere çok görev düşüyor. Sadece kendinize değil, iş arkadaşlarınıza da dikkat etmeniz gerekiyor. İşçiler ne kadar güvenli bir ortamda çalışırsa o kadar mutlu ve verimli çalışacaktır. İş güvenliğinde birçok hakkımız var ama en önemlisi yaşam hakkıdır. ‘Bize bir şey olmaz’ diyerek hem kendi hayatımızı hem de başkalarının hayatını tehlikeye atıyoruz.” diyerek iş güvenliğinin yaşantımız için öneminden bahsetti.

“Kazaları önlemek, cezaları ödemekten daha ucuz”
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Cem Akbulak ise risk değerlendirmeleri ve kazaları önlemek için yapılabilecekleri sıralayarak şunları söyledi: “İş kazalarını önlemek bizim elimizde. Sadece iş yerinde değil hayatımızın her yerinde iş güvenliğine dikkat etmeliyiz. ‘Yıllardır bu işi yapıyorum, bir şey olmadı, bundan sonra da olmaz’ diyerek ölümü çağırmamalıyız. Kazaları önlemek, cezaları ödemekten daha ucuzdur. Bu yüzden yaptığımız eğitimlerle bunları aşılamaya çalışıyoruz.” 

Seminer, öğrencilerin sorularının yanıtlanması ve plaket takdimi ile sona erdi. 
 

Okunma : 1231
Foto galeri
karaman


EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Aracın Parçaları 300 Metre Savruldu
11 Temmuz 2020 Okunma: 15041 Asayiş
Yunus Emre Lösemiye Yenik Düştü
11 Temmuz 2020 Okunma: 6306 Yaşam
Karapınar'da şüpheli ölüm
13 Temmuz 2020 Okunma: 5215 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın