Karamandan.com

Karamandan.com

20 Mart 2019 Çarşamba
Milletvekili Ünver'den 15 Temmuz Mesajı
CHP Karaman Milletvekili Av.
Kategori : Siyaset
13 Temmuz 2018 16:17
 
Milletvekili Ünver'den 15 Temmuz Mesajı

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver 15 Temmuz ile ilgili bir basın açıklamasında bulundu.

Ünver'in yapmış olduğu basın açıklaması; "2016 yılı 15 Temmuz gecesi, FETÖ nün TSK içindeki cuntacı uzantıları tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devletinin anayasal düzeni ve demokratik siyasi hayatı hedef alınarak yapılan hain darbe girişimi, ne mutlu ki milletimizin vatansever evlatlarının kararlığı sayesinde hedefine ulaşamadan püskürtülmüş; hainler etkisiz hale getirilerek darbe girişimi başarısız kılınmıştır.

Tüm darbe ve darbe girişimlerinde olduğu gibi 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi de Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasal düzenine ve iktidarıyla muhalefetiyle bu düzenden meşruiyet alan demokratik siyasi hayatına, dolayısıyla demokrasimize ve kardeşliğimize karşı yapılmıştır. 
Ulu Önder Atatürk’ün tam bağımsızlık esasıyla kurduğu demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetini yıkmak üzere uzun yıllardır hazırlık yapan, türlü kumpaslarla ve kayırmalarla TSK’nın ve diğer devlet kurumlarının kritik noktalarına yerleşen FETÖ ve mensupları, 15 Temmuz gecesi hain planlarını hayata geçirmek istemişlerdir. 

O karanlık gecenin 15 Temmuz'dan 16 Temmuz'a giden kritik saatlerinde darbecilerle mücadele eden darbe karşıtı TSK mensuplarının hainlerle girdikleri çatışmalarda gösterdikleri basiret, emniyet güçlerinin kararlılığı, darbecilerin halktan ve hiçbir siyasi kanattan destek bulamaması, medyanın tutumu, iktidarıyla muhalefetiyle siyasetimizin darbe karşıtı net duruşu ve halkımızın darbeye karşı direniş noktasında gösterdiği cesaret ülkemizi bir felaketin eşiğinden döndürmüş, FETÖ'nün devleti ele geçirmesine engel olunmuştur.

Ulusal kurtuluş mücadelesi sırasında Polatlı’daki top seslerinin mecliste yankılandığı anda dahi çalışmalarını sürdüren ve bu özelliğinden dolayı Gazi Meclis unvanı ile anılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, tarihimizde görülmemiş bir alçaklıkla 15 Temmuz gecesi maalesef ki hainlerin bombalarına hedef olmuştur. Gücünü milletimizden ve tarihimizden alan Gazi Meclis, 15 Temmuz günü bir kez daha gazilik unvanını hak etmiştir. Hain darbe girişiminden bu yana geçen 2 yıl, demokrasimizin ve millet iradesinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin varlığının, itibarının ve gücünün korunmasının ne kadar önemli olduğunu da ortaya koymuştur. 

Bununla birlikte darbeye katılanların ve destekçilerinin hak ettikleri şekilde cezalandırılması, FETÖ nün etkisiz kılınması ve FETÖ ve benzerlerinin tekrar güç kazanmaması, darbe girişiminin her yönüyle ortaya çıkarılmasına bağlıdır. Aradan geçen sürede FETÖ'yle mücadele adı altında muhalifleri sindirme aracı olarak kullanılan bazı uygulamalar sonucunda bu hain terör örgütüyle hiç bir ilgisi bulunmayanların uğradığı zararlar da telafi edilmeli ve bu hususta titizlik gösterilmelidir. Önümüzdeki günlerde kaldırılması konuşulan olağanüstü halin şartları da olağan hale getirilmemelidir.

15 Temmuz darbe gecesini yaşatarak milletimize, devletimize ve cumhuriyetimize kasteden ve ülkemizin geleceğini karartmak isteyen darbeci hainleri, planlayıcılarını ve destekçilerini bir kez daha lanetliyor; 15 Temmuz gecesi darbeye karşı direnirken hayatlarını kaybeden 249 şehidimizi ve yüzlerce gazimizi şükranla anıyor; şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet dilerken milletimizin bir daha darbe hainliğine maruz kalmamasını temenni ediyorum."

Okunma : 1463
Foto galeri
tekin
guney sigorta
ak parti
maboto
Gündem haberleri
Otomobil beton bariyere çarptı: 2 ölü 1 yaralı
16 Mart 2019 Okunma: 15119 Asayiş
Talihsiz genç hayatını kaybetti
16 Mart 2019 Okunma: 14774 Asayiş
Karaman’da bıçaklanarak öldürülen adam defnedildi.
17 Mart 2019 Okunma: 10486 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın