Karamandan.com

Karamandan.com

18 Aralık 2018 Salı
Karamanlı lise öğrencileri dergi çıkardı
Karaman'da henüz lise eğitimi gören bir arkadaş grubu fikir ve edebiyat degisi çıkardı.
Kategori : Eğitim
11 Ekim 2018 12:43
 
Karamanlı lise öğrencileri dergi çıkardı

Karaman'da henüz lise eğitimi gören bir arkadaş grubu fikir ve edebiyat degisi çıkardı.

Karaman İrfan Ataseven Anadolu Lisesi'nde henüz lise eğitimi görmekte olan bir arkadaş grubu, amatör ruhla ciddi bir girişimde bulunarak "Çağa" ismini verdikleri fikir ve edebiyat degisini çıkararak ilk sayılarını bastırdılar.

Projenin fikir ve yürütme işlerinden birçoğunu üstlenen İrfan Ataseven Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yasin Deniz, kendisi gibi yazmayı seven ve bunu ileri noktalara taşımak isteyen arkadaşlarıyla birlikte dergilerinin çıkan ilk sayısını kutluyor.

Karaman'da iş adamları ve esnaflar tatrafından da desteklenen gençler, çıkardıkları ilk sayılarını büyük heyecanla dağıtıma başladılar. Yeni açılan Karaman Belediyesi Millet Kıraathanesi'ne de bir miktar bıraktıkları ilk sayılarına Karaman halkından ilgi ve destek de bekliyorlar.

Lise öğrencisi Yasin Deniz, aldıkları ilk tepkilerin ve desteklerin olumlu olmasından duyduğu mutluluğu dile getirirken,

"Edebiyatı ve yazmayı seven insanlar olarak böyle bir fikir ürettik. Henüz lise öğrencisi olduğumuz için bu yazılarımızı ve sevgimizi nasıl yayacağımız konusunda destek almamız gerekti. Bize bu desteği sağlayan ve yol gösteren herkese teşekkür ederiz. Olan ilgiden memnunuz, inşallah daha da artar." şeklinde konuştu.

Bizde karamandan.com olarak, derginin çıkarılmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, dergide aktif sorumluluk alan Karaman İrfan Ataseven Anadolu Lisesi öğrencileri Yasin Deniz, Alperen Karataş, Zübeyde Nazlı Sarı, Asude Sak, Seyit Karaduman, Ceren Nur Diker ve Muhammed Talha Türedi'yi tebrik ederiz...

 

Okunma : 2224
Foto galeri
reklam ver
reklam ver
Gündem haberleri
47 YILDIR KAYIP OLAN AMCASINI BULDU
16 Aralık 2018 Okunma: 11271 Yaşam
Dinçer'in Cenazesine Yoğun Katılım
14 Aralık 2018 Okunma: 10989 Gündem
Evinin önünde duran arabasını yaktılar
16 Aralık 2018 Okunma: 10463 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın