Karamandan.com

Karamandan.com

20 Şubat 2020 Perşembe
Karaman'da ilk ders zili heyecanı
2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ilk ders zili tüm Türkiye'de olduğu gibi Karaman'da da bu sabah itibari ile çaldı.
Kategori : Eğitim
09 Eylül 2019 11:59
 
Karaman'da ilk ders zili heyecanı

2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ilk ders zili tüm Türkiye'de olduğu gibi Karaman'da da bu sabah itibari ile çaldı.

Yaz tatilinin ardından yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyonu aşkın öğretmen, 2019-2020 yeni eğitim öğretim yılına bugün çalan ilk ders ziliyle başladı. Karaman'da da öğrenciler okula başlamanın heyecanını yaşadı.

17 Ocak 2020'ye kadar devam edecek birinci dönemde 18-22 Kasım tarihleri arasında ara tatil yapılacak. İkinci dönem 3 Şubat 2020'de başlayacak ve ikinci döneme ait ara tatil 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılacak.

Birçok velinin merak ettiği Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrenci ve mezunlar için ücretsiz olarak düzenlenecek kursların başvuruları ise 19-23 Eylül'de yapılacak.

Karaman'da açılış töreni

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Hacı Ali Okur ile İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nurettin Doğan, öğrencilerin ilk ders heyecanına ortak oldu.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ilk gününde MEB Ortaöğretim İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Hacı Ali Okur ile İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nurettin Doğan ve il milli eğitim müdürlüğü yöneticileri, Gazi Mustafa Kemal İlkokulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Eğitim ve öğretim yılının açılışı ile ilgili konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nurettin Doğan, çocukların cıvıl cıvıl sesi ve neşesinin okullara adeta can verdiğini söyledi. Ders kitaplarından okullara, öğrenciler için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten İl Müdürü Nurettin Doğan “Kıymetli yavrularımız, bugünümüz kadar geleceğimiz de sizsiniz. Sizlerle gülecek, sizlerle umutlarımızı daima büyüteceğiz. Hayata dair ilk izleri oluşturacağınız okulunuza ve sınıflarınıza hoş geldiniz. Sevgi dolu, mutlu, sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirmenizi diliyorum.” diyerek sözlerine son verdi. 

Ardından kısa bir selamlama konuşması yapan MEB Ortaöğretim İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Hacı Ali Okur, “Bakanlık olarak 2023 vizyon belgemizde de yer verdiğimiz üzere bundan sonraki süreçte eğitim öğretim faaliyetlerimizdeki temel amaçlarımızdan bir tanesi olan çocuklarımızı yaşayacakları çağın becerileriyle donatmanın yanında, ekonominin nesnesi olmadan ekonomi dünyasının becerilerine sahip dünyaya uyum sağlarken değerlerinden kopmayan akademik beceriler yanında sanatsal ve sportif açıdan da başarılı olmaya önem veren bireyler olarak yetiştirmektir.” dedi.

Karaman’ın eğitim imkanları bakımından şanslı bir il olduğunu vurgulayan İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Hacı Ali Okur, “Okul, derslik ve personel yönüyle hiçbir sorunu olmayan Karamanımızın çalışmalarında üst düzeyde başarı sağlayacağına ve yapacağı örnek çalışmalarla rol model il olacağına olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri tekrar saygı ve hürmetle selamlıyor başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.” diyerek yeni bir heyecanla başlayan 2019 -2020 eğitim öğretim yılının; tüm ülkemiz ve ilimiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Daha sonra sınıflara geçen Daire Başkanı Hacı Ali Okur ile İl Müdürü Nurettin Doğan ve beraberindekiler, öğrencilere kitaplar hediye etti. Öğretmenler odasını da ziyaret eden misafirler, öğretmenlerin eğitim öğretime dair öneri ve isteklerini dinleyerek onlarla fikir alış verişinde bulundular. 

Ardından Piri Reis İlkokulu, Karamanoğlu Mehmet Bey İlkokulu ve Abdullah Tayyar Anadolu Lisesine geçilerek yapılan ziyaretler, günün anısına çekilen fotoğraflarla son buldu.

Bugün başlayan eğitim öğretim takvimine göre ilk ara tatil 18-22 Kasım 2019 tarihlerinde olacak ve ilk dönem 17 Ocak 2020 Cuma günü sona erecek. Öğrenciler, 20-31 Ocak 2019 tarihleri arasında yarıyıl tatili yapacak. 3 şubatta başlayacak 2. dönemin ara tatili ise 6-10 Nisan 2019 arasında yapılıp okullar 19 Haziran 2020'de tatile girecek.

Ayrancı’da yeni eğitim öğretim yılı başladı

Ayrancı’da 2019-2020 eğitim öğretim yılı Yavuz Sultan Selim İlkokulunda düzenlenen törenle başladı.

Karaman Merkeze bağlı Ayrancı İlçesi Kaymakam Vekili Mehmet Ali Atak, Yavuz Sultan Selim İlkokulunda düzenlenen törende çocukların okuldaki ilk gün heyecanına ortak oldu.

Çocukların yanına oturarak onlarla sohbet eden Atak, Çocuklara yeni yılın başarı getirmesini dileyerek özverili çalışmaları tavsiyesinde bulundu.

Kaymakam Atak, daha sonra çocuklara hazırlanan hediyeleri vererek okuldan ayrıldı.

Okunma : 1072
Foto galeri
YARIŞMA
seç
maboto
EKSPERTİZ
başarı
guney sigorta
Gündem haberleri
Satılık araç ilanlarına iki zorunluluk geliyor
17 Şubat 2020 Okunma: 28739 Gündem
Karaman'a Büyük Saygısızlık
16 Şubat 2020 Okunma: 18109 Gündem
Karaman'a Yağışlı ve Soğuk Hava Geliyor!
19 Şubat 2020 Okunma: 13516 Karaman Hava Durumu
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın