Karamandan.com

Karamandan.com

22 Eylül 2019 Pazar
Karaman'da Okul Kantincilerine Özel Hijyen Eğitimi
Karaman'da Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği Eğitimi Yapıldı.
Kategori : Eğitim
10 Eylül 2019 16:41
 
Karaman'da Okul Kantincilerine Özel Hijyen Eğitimi

Karaman'da Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği Eğitimi Yapıldı.

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama;

"Bilindiği üzere "Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği gereğince Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim ve öğretim (örgün, yaygın ve özel eğitim) kurumları bünyesindeki yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı vb. gıda işletmesi çalışanlarına Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü’nün ortak çalışmasıyla; ilgili mevzuat, gıda güvenirliliği ve hijyen konularında eğitim düzenlenmekte, iştirak eden katılımcılara belgeler teslim edilmektedir. 

Konuyla ilgili Karaman ve Ermenek İlçesinde 04-05 Eylül tarihlerinde 2 gün süreyle düzenlenen eğitime Karaman'da okul kantin ve yemekhanelerinde çalışan ve daha önce bu eğitim faaliyetine katılmamış 32 farklı okuldan 150'yi aşkın kantin ve yemekhane çalışanı katıldı. 

2017 yılından beri yapılan ve bu yıl 5’inci kez düzenlenen bu eğitim çalışmasında; Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Karaman İl Sağlık Müdürlüğünde görevli konu uzmanları tarafından, Okul Kantinleri Özel Hijyen Yönetmeliği kapsamında belirtilen özel hijyen şartları, satışa ve tüketime sunulan gıdaların güvenilirliği ve kontrolüne ilişkin usul ve esasları hakkında katılımcılara bilgiler verildi. 

Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzce Eğitim ihtiyacı olduğu görülen diğer sektörlerde de zaman zaman benzer bilgilendirme ve görüş alışverişi toplantılarına devam edilecektir."

Okunma : 751
seç
guney sigorta
EKSPERTİZ
maboto
Gündem haberleri
Karaman'da sokak ortasında adam vurdular
20 Eylül 2019 Okunma: 22075 Asayiş
Gece Ağıla Giren Kurtlar Koyunları Telef Etti
18 Eylül 2019 Okunma: 12974 Gündem
Feci kaza ağır yaralılar var
20 Eylül 2019 Okunma: 11868 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın