Karamandan.com

Karamandan.com

06 Aralık 2019 Cuma
Karaman'da Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Karaman'da Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Vali Meral Başkanlığında Gerçekleştirildi.
Kategori : Eğitim
07 Ağustos 2019 18:31
 
Karaman'da Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Karaman'da Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Vali Meral Başkanlığında Gerçekleştirildi.
 
07 Ağustos 2019 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya; Vali Fahri Meral’in yanı sıra İlçe Kaymakamları, İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılının genel değerlendirmesi ile başlayan toplantıda 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılına ilişkin il merkezi ve ilçelerde yürütülen hazırlıklara yönelik bilgilendirmeler yapıldı.

“Eğitim vazgeçilmez önceliğimizdir” 

Lise ve yükseköğretim kurumlarına öğrenci yerleştirme amacıyla gerçekleştirilen merkezi sınav sonuçlarının üç yıllık istatistiklerini de ele alan Vali Fahri Meral, ilimiz ve ülke geleceği bakımından eğitimin en öncelikli mesele olduğunun altını çizdi. Karaman’ın bina ve eğitim imkânları bakımında iyi durumda olduğunu söyleyen Vali Meral, “Eğitim vazgeçilmez önceliğimizdir. Devletin tüm yatırımları ve gelişmeler eğitimde sağladığımız başarı nispetinde gerçeğe dönüşecek. İlimiz okul güvenliği ve disiplin olayları bakımından iyi bir konumda. Bu sebeple niteliği artırmaya yönelik adımlarla her geçen gün bir önceki yıldan, bir önceki aydan daha iyi durumda olmak zorundayız.” dedi.

“Vali Meral, Okuma Etkinlikleri ve Projelerin Yapılması Talimatını Verdi”

İlçe kaymakamlarından ilçelerin eğitim öğretim çalışmalarıyla ilgili bilgiler alan Vali Fahri Meral, Karaman’ın sahip olduğu imkânlar nispetinde daha iyi bir yerde olması gerektiğini ifade ederek “Bir öğretmen isterse binlerce insanın hayatını değiştirebilir. Onun için eğitim ortak noktasında buluşan okul yöneticilerinden öğretmenlere, okul aile birliklerinden velilere tüm paydaşların kuvvetli bir iletişim bağı kurmaları çok önemli. Kendine, ailesine, yaşadığı çevre ve ülke insanına fayda sağlayan mutlu ve bilinçli öğrenciler için toplum olarak adımlar atmalıyız. Bu sebeple gelecek dönem, tüm ilçelerimizde yetkililerimizin okuma etkinliklerine ve projelere ağırlık vermelerini istiyorum.” dedi.
 
Toplantıda, İlçe Kaymakamları ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri tarafından ilçelerde eğitim sorunlarıyla ilgili olarak sunumlar ve değerlendirmeler yapıldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılı hazırlıklarının 7 Ağustos 2019 tarihinden itibaren başlanarak gerekli çalışmaların yapılması ve düzenli aralıklarla toplantıların yapılmasına karar verildi.

Okunma : 1528
Foto galeri
YARIŞMA
maboto
MEVLANA YEMEK
seç
guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
İranlılar, Karamanlı kuaförü keşfedip eğitim almak istedi
02 Aralık 2019 Okunma: 10189 Gündem
Karaman'da büyük halı kampanyası
03 Aralık 2019 Okunma: 8968 Ekonomi
Meteoroloji saat verdi! Kar geliyor...
03 Aralık 2019 Okunma: 7784 Karaman Hava Durumu
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın