Karamandan.com

Karamandan.com

20 Nisan 2019 Cumartesi
KMÜ'de "Yönetim Bilişim Sistemi" toplantısı
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) ‘Yönetim Bilişim Sistemi Bilgilendirme Toplantısı’ düzenlendi.
Kategori : Eğitim
04 Şubat 2019 12:44
 
KMÜ'de "Yönetim Bilişim Sistemi" toplantısı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) ‘Yönetim Bilişim Sistemi Bilgilendirme Toplantısı’ düzenlendi.

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı işbirliğiyle düzenlenen eğitime KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Oktay, Genel Sekreter Ahmet Tüfekci ile çok sayıda idari personel katıldı.

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Mali Hizmetler Uzmanı Oğuzhan Hop’un sunumuyla üniversite personeline, çalışmaları tamamlanarak hayata geçirilen Yönetim Bilişim Sistemi hakkında bilgi verildi. Sistem içerisinde altı ana menünün bulunduğunu dile getiren Hop bu menüleri 'raporlama, görev ve iş takibi, varlıklar, stratejik yönetim, iç kontrol ve platform işlemleri' olarak sıraladı.

Oğuzhan Hop’un ardından sahneye çıkan Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Şube Müdürü Fatih Haklı ise günümüzde kurumsal hedeflere ulaşmak için yönetim bilişim sistemlerinin kullanılmasının önem arz ettiğini ifade etti.  Bu sistemler sayesinde yöneticilere daha hızlı ve doğru bilgilerin aktarılabildiğini söyleyen Haklı, bunun sonucunda idarecilerin alacakları kararlarda daha net bilgilere sahip olacaklarını dile getirdi.

Üniversitede kurumsallaşma çalışmalarının elektronik ortama aktarılmasını sağlamak ve kurumsal hafıza oluşturmak için tasarlanan 'Yönetim Bilişim Sistemi', tüm birimlerin veri girişlerini tamamlamalarının ardından kısa süre içerisinde etkin bir şekilde kullanılmaya başlanacak. 

Kurumsallaşma çalışmaları bağlamında geliştirilen 'Yönetim Bilişim Sistemi', yükseköğretimde kalite anlayışının yerleştirilmesi için de önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

 

Okunma : 1140
Foto galeri
tekin
maboto
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman Belediyesi'nde deprem
16 Nisan 2019 Okunma: 24788 Siyaset
Karaman’daki ölümlü trafik kazasının görüntüleri ortaya çıktı
17 Nisan 2019 Okunma: 15506 Asayiş
Yaşlı Adamdan Şikayetçi Oldu!
16 Nisan 2019 Okunma: 12584 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın