Karamandan.com

Karamandan.com

19 Ağustos 2019 Pazartesi
“Haydi Çocuklar Camiye” Projesine Büyük İlgi
Server Gençlik tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Haydi Çocuklar Camiye” projesi, 60 ildeki 2 bine yakın camide onbinlerce çocuğun katılımıyla tamamlandı.
Kategori : Eğitim
07 Şubat 2019 09:35
 
“Haydi Çocuklar Camiye” Projesine Büyük İlgi

Server Gençlik tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Haydi Çocuklar Camiye” projesi, 60 ildeki 2 bine yakın camide onbinlerce çocuğun katılımıyla tamamlandı.

Türkiye genelindeki 1.870 camide 32.617 çocuğun katılımıyla; 21 Şubat Pazartesi günü sabah namazıyla başlayan proje, 31 Ocak Perşembe günü yatsı namazıyla sona erdi.

Yarışmaya katılan 6-13 yaş arası çocuklar, 11 gün boyunca hem namazlarını camide kıldı hem de bilmedikleri sûre ve duaları öğrendi.

Başarıyla tamamlanan projeye, çocuklardan gençlere, imam ve müezzinlerden cami cemaatine kadar toplumun her kesiminden yoğun destek geldi.

“NAMAZINI CAMİDE KILDILAR, ÖDÜLLERİ KAPTI”

“Namazını camide kıl, puanları topla, ödülünü kap” sloganıyla yola çıkılan proje kapsamında, 1-3 Şubat tarihlerinde düzenlenen törenlerde, dereceye giren çocuklara ödülleri takdim edildi.

Drone, bisiklet, tablet, bilgisayar, çeyrek altın ve kaykayın da arasında bulunduğu ödüllerine kavuşan çocukların mutluluğu gözlerinden okundu.

Ayrıca Karaman’daki proje ortağı ATAK Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından camiye gelen bütün çocuklara Prof. Dr. Mahmud Es’ad COŞAN’ın “Çocuklarla Başbaşa” adlı kitabı, hediye olarak verildi.

“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” NEDİR?

Server Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Muhammed Fatih Ertaş, projenin hedefine ilişkin şu ifadeler yer aldı:

“İlk insan Hz. Adem’den bu yana insanoğlunun Yaratıcı’nın hoşnutluğunu kazanmak için gayretini artırdığı dönemlerde yeryüzündeki bütün canlıların huzur içinde yaşadığına inanıyoruz.

İslam inancına göre Yaratıcı’nın yeryüzündeki evi camiler ve mescitlerdir. İslamiyet’te en müstesna ibadet, günde 5 vakit Rabb’in huzuruna varılan namazdır.

Hakkıyla kılınan namazın insandaki erdemli vasıfları artıracağı Peygamber Efendimizin Hadis-i Şeriflerinden anlaşılmaktadır.

Tüm canlıları emanet edeceğimiz çocuklarımızın, öncelikle Yaratıcı’nın sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmasını, sevgi ve merhamet duygularının gelişmesini arzu ediyoruz.

Bu tür projelerle, tüm dünyada varoluş gayesini idrak edip dostça yaşayan bir neslin oluşmasına öncülük etmeyi hedefliyoruz.

Bu yarışmayla, etkinliğe katılan çocukların, yeryüzünde sadece bir kez değerlendirme fırsatı verilen hayatın anlamını kavramalarına, manevi potansiyellerini keşfetmelerine ve iç huzurunu yaşayarak öğrenmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz.”

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, gençlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla sosyal bilince sahip, maneviyatı yüksek gönüllü gençler tarafından 2016 yılında kuruldu.

İç huzuru önemseyen, erdem sahibi, analitik düşünen bir toplum yapısının dünyayı daha yaşanılır kılacağı inancıyla yola çıkan Server Gençlik; hedef kitlesini coğrafi sınırların, kan bağının ve dil birliğinin ötesinde dünya üzerinde yaşayan 8 milyar insan olarak belirledi.

 

Okunma : 1185
Foto galeri
guney sigorta
maboto
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Youtube video ücretsiz nasıl indirilir? instatakipci indirme
19 Ağustos 2019 Okunma: 34579 Eğitim
Karaman’da namaz sırasında cami tavanı çöktü
16 Ağustos 2019 Okunma: 13024 Gündem
Karaman'da bıçaklı kavga 
15 Ağustos 2019 Okunma: 12119 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın