Karamandan.com

Karamandan.com

21 Ağustos 2019 Çarşamba
‘’Gönülden Sevgi Günü’’
Yavuz Sultan Selim İlkokulu 3/D sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Emine Keser rehberliğinde 22 Şubat Cuma günü en kıymetlilerimiz aile büyüklerine  ‘’Gönülden Sevgi Günü’’ düzenleyerek sevgilerini etkinliklere dökerek anlattılar.
Kategori : Eğitim
24 Şubat 2019 00:49
 
‘’Gönülden Sevgi Günü’’

Yavuz Sultan Selim İlkokulu 3/D sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Emine Keser rehberliğinde 22 Şubat Cuma günü en kıymetlilerimiz aile büyüklerine  ‘’Gönülden Sevgi Günü’’ düzenleyerek sevgilerini etkinliklere dökerek anlattılar.

Sınıf öğretmeni Emine Keser bir gün sınıfta çocuklara onları seven ve onların da en sevdikleri arasında yer alan aile büyüklerine sevgilerini anlatan  mektuplar, kartlar yazabileceklerini yakın olanları sınıfımıza davet ederek verebileceklerini; uzak olanların ise posta yoluyla  gönderebileceklerini söyledi. Bunun üzerine ‘’Sevgi’ üzerine yazılmış güzel sözler araştırıp yazmaları için mektup ve kart yazma kurallarını sınıfta hep beraber tekrar edip sevgi baloncuklarını patlatmadan mektupların içine hep beraber  sığdırdılar.

Daha sonra  sınıfın içinde ‘’ Kağıt Kıvırma Sanatı’’ ile yapılan çalışmalar çerçevelendikten sonra hediye edilmek üzere hazırlandı. Değerli velilerimizde 22 Şubat 2019’da ‘’ Gönülden Sevgi Günü’’ etkinliğine davet edilen misafirler için ikramlıklar hazırlayarak destek verdiler. Sadece anneler değil babalarda bu güzel güne destek vererek katkı sağladılar. Neler mi yaptılar? Bir gün önce çocuklarla birlikte baskı kalıpları hazırlayarak ‘’ Aile Katılımlı’’ etkinliğe destek verdiler.

3-D sınıfı öğrencileri de  ‘’Sevgi’’ gününde en sevdiklerimize güzel bir karşılamayla sınıf içinde misafir ederek hediyelerini takdim ettik. Daha sonra bu soğuk günde bizimle oldukları için ruhen sıcak bağın sardığı ama fiziken hissedilen soğun kırılması için onlara tavşan kanı çaylarımızdan ve vazgeçilmezimiz olan Türk kahvemizden ikram etmeyi de unutmadık. Şiirler okuduk, şarkılar söyledik beraberce.

Barış Manço rüzgarı esti sınıfta ‘’Yaz Dostum, Süper Babaanne, Nane Limon Kabuğu…’’ Ve öğle yemeğini beraber yedikten sonra güne son imzamızı atarak bugünü kalıcı hale getirdik. Sınıf perdelerimize patates, parmak, el baskısı gibi şekillerde baskı çalışmamızı yaptık ve  sınıfımıza gurur tablomuzu astık. Bunu yaparken büyüklerimizin yüzlerinin daima gülmesi en değerli anılarımızın arasına adını altın harflerle yazdırdı.

Sınıf öğretmeni Emine KESER bu etkinlik ile hem aile bağlarına bağlılığın önemini vurgulamak hem de gerçek ve çıkarsız sevgiye vurgu yapmak istediğini belirtti.

Okul müdürü Ali Köktaş ve okul müdür yardımcısı Fatih Çetin de çocukların ve büyüklüklerin bu etkinliğe katılmaktan dolaylı çok heyecanlı ve istekli oldukları gözlerindeki ışıkla yüzlerine gülümseme olarak yansıdığını gözlemlediklerini vurguladılar. ‘’Geri dönüşler çok güzel oldu.‘’ diye belirttiler. ‘’Sevgi kazanılan bir gerçektir.’’


 

Okunma : 1762
Foto galeri
guney sigorta
maboto
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Youtube video ücretsiz nasıl indirilir? instatakipci indirme
19 Ağustos 2019 Okunma: 39974 Eğitim
Bahçe evine giden genç, babası tarafından ölü bulundu
21 Ağustos 2019 Okunma: 11833 Asayiş
Karaman’da cinayet!
21 Ağustos 2019 Okunma: 11394 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın