Karamandan.com

Karamandan.com

26 Nisan 2018 Perşembe
EBA - MEB Uzaktan Eğitim Portalı
EBA - MEB Uzaktan Eğitim Portalı  Milli Eğitim Bakanlığının Eğitim Bilişim Ağı olarak tasarlanmış olan Eba portalı YEĞİTEK bünyesinde hazırlanmıştır.
Kategori : Eğitim
13 Kasım 2017 19:41
 
EBA - MEB Uzaktan Eğitim Portalı

EBA - MEB Uzaktan Eğitim Portalı 

Milli Eğitim Bakanlığının Eğitim Bilişim Ağı olarak tasarlanmış olan Eba portalı YEĞİTEK bünyesinde hazırlanmıştır. Özellikle öğrenciler ve öğretmenler tarafından aktif bir şekilde kullanılan birçok görsel materyal ile birlikte videoların bulunduğu bu eşsiz platformun kullanılması oldukça kolaydır. Öğretmenler ve öğrenciler arasında da etkileşim sağlanarak çeşitli şekillerde online olarak kullanıcılar eğitime katkıda bulunmaktadır. Eba giriş sayfasının basit yapısı ile kullanıcıların kolayca erişim sağladıkları bu platformun bütün avantajlardan faydalanmak tamamen ücretsizdir. 

Eba Giriş Sayfası Kolaylığı 

Günümüzde birçok kişinin merak ettiği konulardan birisi de 
Eba giriş şeklinde erişimi sağlayan sayfanın nasıl olduğudur. Zira teknolojiye çok fazla hâkim olmayan öğrencilerin Eba sisteminden istifade edebilmesi için giriş yöntemlerini iyi bilmesi gerekmektedir. Giriş sırasında sizden bir güvenlik kodu istenmektedir. Güvenlik koduna ek olarak TC kimlik numarası da girilecektir. Öğrencinin numarası da girildikten sonra nüfus cüzdanı Seri/No ya da cilt numarası sistem tarafından talep edilmektedir. Böylece bu giriş bilgilerinin tamamı istenen yerlere yazıldığında giriş butonuna basılıp Eba’ya oldukça kolay bir şekilde giriş sağlamaktasınız. 

Eba Giriş Sayfası Resimli Anlatım 

Eba sistemi sadece öğrenciler değil öğretmenler için de farklı bir giriş ekranını taşımaktadır. Bu sebeple Eba'nın internet Platformuna ulaştığınızda 
Eba giriş için açılan menüde birçok farklı opsiyon yer alacaktır. Bu opsiyonları arasında öğrenci öğretmen ve kurum girişleri bulunmaktadır. Bu sebeple giriş konusunda zorlanan nereye hangi bilgiyi ne şekilde geleceğini bilmeyen birçok öğrenci sıkıntı yaşamaktadır. Eğer bu konuda profesyonel anlamda bir destek arıyor ve resimli anlatıma ihtiyacınız varsa http://eba-z.com/eba-giris/ adresine giriş yapıp sitenin Eba ile ilgili olan bütün hizmetlerine göz atabilirsiniz. Böylece Eba sistemine nasıl giriş yapılacağını, Eba'nın avantajlarını, kullanım şekillerini sitenin görseller eşliğinde takip ederek öğrenebilirsiniz.

 

 

 

Okunma : 828
Foto galeri
Gündem haberleri
Taşlık alanı badem bahçesine dönüştürdü
25 Nisan 2018 Okunma: 18378 Tarım
Karaman'da silahlı saldırı
22 Nisan 2018 Okunma: 17852 Asayiş
900 İŞÇİ ALINACAK
24 Nisan 2018 Okunma: 12134 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın