Karamandan.com

Karamandan.com

13 Kasım 2019 Çarşamba
DAHİ ÇOCUKLARA PSİKOLOG DESTEĞİ
Karaman’daki Bu Anaokulunda Uzman Psikolog Desteği Var!.
Kategori : Eğitim
16 Ekim 2019 17:10
 
DAHİ ÇOCUKLARA PSİKOLOG DESTEĞİ

Karaman’daki Bu Anaokulunda Uzman Psikolog Desteği Var!..

Karaman‘da anaokulu eğitim sektöründe ilklerin öncüsü olan Dahi Çocuk Anaokulu, Psiko Yaşam Merkezi Kurucusu Psikolog Yasemin Ataseven ile ortak bir çalışma içerisine girdi.

Dahi Çocuk Anaokulu, öğrencilerinin kendini tanıyan, uyum ve iletişim becerilerine sahip, çevresine duyarlı, mutlu, sağlıklı ve yaratıcı bireyler olarak yetişmesini istiyor. Dahi Çocuk okulda bulunan çocuklara aynı zamanda psikolog desteği sunarak bir kez daha farkını ortaya koydu.

BİREYİN KARAKTERİ BU YAŞLARDA ORTAYA ÇIKAR

“Okul öncesi çocukların birçok alanda hızla geliştiği ve büyük oranda gelişimlerinin tamamlandığı bir dönemdir” diyen Dahi Çocuk Anaokulu kurucusu Tuba Akgül, “Psikoloğumuz 3-6 yaş grubuna resim analizleri ve testler uygulayıp çocukların psikolojik gelişimleri hakkında ebeveynleri bilgilendirmektedir. Değerlendirmeler sonrasında öğretmenler ve veliler yönlendirilmekte gerekli müdahaleler için okul ve aile işbirliği sağlanmaktadır.” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Psikolog Yasemin Ataseven; Çocuk psikolojisinde, Onu dinliyormuş gibi yapmayın, bunu hemen hisseder. Eğer bir işiniz varsa biraz beklemesini ve birazdan onu dinleyeceğinizi ifade edin. Çocuk psikolojisini anlamak için onu mutlaka dinlemek gerekiyor. Biz de Dahi Çocuk Anaokulunda öyle yapıyoruz. Çocukların zorlandığı anlarda onlara çözüm sunmuyoruz sadece ona yol gösteriyoruz ki çözümü kendisi bulabildiğini görebilsin.” dedi.

Dahi Çocuk İnstagram hesabı için tıklayın

Psiko Yaşam Merkezi İsntagram hesabı için tıklayın

Okunma : 2316
Foto galeri
seç
guney sigorta
maboto
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da öğrencilerine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen öğretmen tutuklandı
12 Kasım 2019 Okunma: 13506 Asayiş
Karaman'da yeni iş yeri açıldı
09 Kasım 2019 Okunma: 9755 Ekonomi
Karaman Kamu-Sen: Bu bütçe memurun bütçesi değil
12 Kasım 2019 Okunma: 6861 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın