Karamandan.com

Karamandan.com

18 Kasım 2019 Pazartesi
Üç önemli İsim Karamandan.com Yazarı Oldu
Karamandan.
Kategori : Duyurular
14 Mayıs 2019 16:07
 
Üç önemli İsim Karamandan.com Yazarı Oldu

Karamandan.com yazarlarına arasına katılan, alanında üç önemli isim okurları ile buluşuyor. 

Kâmil Uğurlu bu kez sanat yönüyle bizlerle olacak

Ömrünü okumaya ve yazmaya adayan müstesna Karamanlı; öğretim üyeliği, TOKİ başkanlığı, başbakanlık müşavirliği ve Karaman Belediye Başkanlığı gibi bir çok önemli görevlerde de bulunan Şair Yazar Dr. Kâmil Uğurlu artık bizlerle beraber. Türk mimarlık sanatı dalında doktor olan Uğurlu, Selçuk Üniversitei'nde Mimarlık Tarihi Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. Yurt içinde ve dışında önemli projeler yönetti. Türk Dünyası Mimarlar ve Mühendisler Birliği (TDMMB) Bilim Danışma Kurulu Başkanı, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Genel Başkan Yardımcılığı yaptı.

Dr. Kâmil Uğurlu yeni dönemde şiirlerini ve yazılarını Karamandan.com aracılığı ile sizlere ulaştıracak. Karaman'da  hemen her kesin tanıdığı ve sevdiği eski Belediye Başkanımız Kâmil Uğurlu bu kez edebi yönüyle bizlerle olacak. 

Uzun ve bereketli yaşamına onlarca kitap, yüzlerce şiir, belki binlerce anı sığdırarak heybesi dolu bir şekilde gelen bu eski dosta kapımızı aralıyor ve "hoşgeldin üstad" diyoruz.

Karamanlıların kara yazgısını Karamanlılara anlatacak

Nurten Ertul, 550 yıl geçmiş olmasına rağmen hâlâ siyasi görülüp konuşulamayan kara yazılı Karamanlıları Karamanlılara anlatacak. 

Gazeteci Yazar Nurten Ertul; Karamandan.com ailemize katılan bir diğer önemli isim ise Yazar Nurten Ertul. Nurten Hanım’ın özellikle Karaman tarihi hakkındaki yazacakları şimdiden şehirde heyecan yarattı bile. Çünkü O Karamanlıları konu alan kitapları ve konferansları ile renkli bir gazeteci. İstanbul Üniversitesi İletişim mezunu Nurten Ertul hem yazar hem de gazeteci bir meslektaşımız. Özellikle belgesel tarzda hazırladığı Elveda Kapadokya ve Karamanoğlu Beyi Nure Sofi romanları ile kara bahtlı Karamanlıların karanlık tarihini aydınlatıyor.

Bu anlamda bu şehirde yaşayan herkesin ilgiyle okuyacağı yazıları ile Nurten Ertul çok yakında bizlerle olacak.

Siyaset gündemini Dr. Turan Şener belirleyecek

Karamanlı Akademisyen Dr. Turan Şener'de Karamandan.com yazarlar kervanına katılan isimlerden oldu.

Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset ve Sosyal Bilimler Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Turan Şener siyasi yazıları ile gündemi değiştirecek.  Akademik ve mesleki çalışmalarına devam eden Şener Antalya TÜRKAV Yönetim Kurulu Üyeliği ve Antalya Karamanlılar Derneği Başkan Yardımcılığı görevlerini de sürdürüyor.

İyi derecede İngilizce bilen Şener "Siyasal Pazarlam" konusunda yaptığı çalışmalarla tanınıyor. Siyasi çalışmalarında aday belirleme süreçleri, kurumsallaşma, gençlerin seçmen davranışları ve seçmenlerin oy verme süreçlerine geniş yer veren yazarımız önümüzeki günlerde yazıalrıyla bizlerle birlikte olacak.

Kişileri ve olayları değil fkirleri konuşuyoruz

Sadece gündem haberleri sunmakla yetinmeyip bunun yanında kültürel ve fikri altyapıya hizmet eden içeriklere ağırlık veren Karamandan.com haber sitemiz fikri dünyamıza katkı sağlayacak olan yeni yazarlarımızla birlikte kalitesini ve farkını iyiden iyiye perçinmemiş olamaktadır.

Tüm çabası kaliteli ve doyurucu içerik üretmek olan haber sitemizi takip etmeye devam edin.

Karamandan.com

 

Okunma : 9072
EKSPERTİZ
guney sigorta
maboto
seç
Gündem haberleri
Karaman'a Kış Geliyor!
14 Kasım 2019 Okunma: 17142 Karaman Hava Durumu
Karaman'da yine silahlı kavga
14 Kasım 2019 Okunma: 10291 Asayiş
Erken vefat yakınlarını yasa boğdu
18 Kasım 2019 Okunma: 10067 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın