Karamandan.com

Karamandan.com

04 Temmuz 2020 Cumartesi
karaman

İbrahim Bey İlk ve Ortaokuluna Destek Eğitim Odası
Özel eğitim öğrencilere yönelik eğitim hizmetlerinin kalitesini artırmak için Türkiye genelindeki okullarda destek eğitim odaları yeniden tasarlandı.
Kategori : Eğitim
03 Aralık 2019 17:26
 
İbrahim Bey İlk ve Ortaokuluna Destek Eğitim Odası

Özel eğitim öğrencilere yönelik eğitim hizmetlerinin kalitesini artırmak için Türkiye genelindeki okullarda destek eğitim odaları yeniden tasarlandı. Bu çalışma kapsamında İbrahim Bey İlk ve Ortaokuluna destek eğitim odası kurularak açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan tarafından yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve özel öğrencilere yönelik düzenlenen yeni tasarımlı destek eğitim odaları 81 ile yaygınlaştırılırken, İlimizde de bu çalışma kapsamında İbrahim Bey İlk ve Ortaokuluna destek eğitim odası açıldı.

Açılışı öğrencilerle birlikte yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okul ve kurumlarda, kaynaştırma bütünleştirme eğitimleri kapsamında akranlarıyla aynı sınıfta okuyan özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için hazırlanan destek eğitim odalarının yeni tasarımında yüksek standartlarda olduğunun altını çizerek destek eğitim odalarının fiziksel olarak daha konforlu hale getirildiğini ifade etti.

Mehmet Çalışkan, "Özel öğrencilerimize eğitimine katkı sağlayacak destek eğitim odası okulumuza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun" dedi.

Destek eğitim odalarında eğitim alacak öğrenciler ile alacakları dersler, bireyselleştirilmiş eğitim programı (BEP) geliştirme biriminin önerileri doğrultusunda eğitim öğretim yılı başında belirlenirken, özel eğitim ihtiyacı olan her öğrencinin bu doğrultuda eğitimden yararlanması sağlanıyor.

Destek eğitim odasında sunulacak hizmetler, öğrencinin yararı gözetilerek uygun öğretmen sağlanması ve velinin onayı ile okulun çalışma saatlerinde planlanıyor.

 

Okunma : 1645
Foto galeri
EKSPERTİZ
karaman


guney sigorta
Gündem haberleri
Tek Ailesinin Acı Kaybı
30 Haziran 2020 Okunma: 19280 Yaşam
Karaman’da bir fabrika virüs nedeniyle üretimi durdurdu
01 Temmuz 2020 Okunma: 18923 Ekonomi
SON DAKİKA: Tuvalette can verdi
30 Haziran 2020 Okunma: 10050 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın