Karamandan.com

Karamandan.com

29 Mart 2020 Pazar
Arabistan’da kalan umrecilerimiz belirsizlikten yakınıyor
Umre ibadeti için Suudi Arabistan’a giden son kafilede bulunan Karamanlı umrecilerimiz hala yurda dönemediler.
Kategori : Gündem
26 Mart 2020 20:04
 
Arabistan’da kalan umrecilerimiz belirsizlikten yakınıyor

Umre ibadeti için Suudi Arabistan’a giden son kafilede bulunan Karamanlı umrecilerimiz hala yurda dönemediler. Bir umrecimiz de Mekke’de vefat etti.

Karaman, Konya ve Aksaraylı 380 kişinin Arabistan’da karantinada tutulduğunu daha önceki haberimizde duyurmuştuk. Durumda değişen bir şey yok sadece belirsizlik var.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle 14 gün boyunca otellerde tutulan umrecilerden 35 Karamanlı hemşerimiz belirsizlikten dolayı psikolojilerinin bozulduğunu söylüyorlar.

Karamandan.com’un ulaştığı Karamanlı umreciler; Bize işin başında 14 gün karantinada tutulacağımız sonrasında ülkemize dönebileceğimiz söylenmişti. Bu Pazar günü 14 günü dolduruyoruz. Ama şimdi şirket yetkilileri dönüp dönemeyeceğimiz konusunun belirsiz olduğunu söylüyor. Bu sürenin bir 14 gün daha uzayabileceği söyleniyor. Konsolosluk da net cevap veremiyor. Burada çok şükür bir eksiğimiz yok. Yememiz içmemiz sağlanıyor lakin bu belirsizlik psikolojimizi bozdu.” Dediler.

TURİZM ŞİRKETİNE TEPKİ

Mekke’de bulunan umrecileriz sosyal medya üzerinden umreye gittikleri şirketi ağır eleştiri yağmuruna tutarken, özellikle korona şüphesiyle ya da diğer sağlık nedenleri ile otelden alınıp hastanelere yatırılan yakınlarından haber alamamaktan yakındılar.

BİR UMRECİMİZ VEFAT ETTİ

Öte yandan Karaman Akarköylü İbrahim Yatkın adlı umrecimizin birlikte umreye gittiği eşi Melek Yatkın Mekke’de vefat etti. Vefatın coronavirüsle ilgili olmadığı merhumun kronik nefes darlığı ve tansiyon hastası olduğu alınan bilgiler arasında.  Geçtiğimiz gün ebedi hayata intikal eden Melek Yatkın Mekke Şerai Mezarlığına defnedildi.

DEVLETTEN YARDIM BEKLİYORLAR

Burada bizi muhatap alıp sağlıklı bilgi veren kimse yok diyen Karamanlı umrecilerimiz şimdi Türkiye Cumhuriyeti Devletinden yurda geri dönebilmek için yardım bekliyorlar.

Karamandan.com ekibi olarak Merhuma Allah'tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyoruz. Arabistan'da mahsur kalan hemşehrilerimize de sabırlar diliyoruz. Konuyu yakından takip etmeye devam edeceğiz.

 

Okunma : 10709
maboto
atsepete
guney sigorta
EKSPERTİZ
seç
Gündem haberleri
Karaman Konya yolunda trafik kazası 4 ölü var
28 Mart 2020 Okunma: 41706 Asayiş
SON DAKİKA: OSB YOLUNDA AMBULANS KAZASI
25 Mart 2020 Okunma: 17211 Asayiş
Karaman'da coronavirüs karantinaları devam ediyor
26 Mart 2020 Okunma: 11992 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın