Karamandan.com

Karamandan.com

21 Eylül 2020 Pazartesi
Yıldırım: ‘Yolları böleriz ama Türkiye'yi asla böldürmeyiz’
Başbakan Binali Yıldırım, "Yolları böldük hayatları birleştirdik, milleti birleştirdik.
Kategori : Dünya Gündemi
15 Haziran 2016 10:26
 
Yıldırım: ‘Yolları böleriz ama Türkiye'yi asla böldürmeyiz’

Başbakan Binali Yıldırım, "Yolları böldük hayatları birleştirdik, milleti birleştirdik. Yolları böleriz, ama Türkiye'yi asla böldürmeyiz" dedi.

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde halka hitap eden Başbakan Yıldırım, İstanbul- Yalova köprüsünü 30 Haziran'da açılacağını bildirdi.
Yıldırım, "14 yılı beraber geçirdik ama bu 14 yılı boşuna geçirmedik. 14 yıl boyunca birçok sorunun üstesinden geldik. Dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştürerek bugünlere geldik. Ekonomide, ulaştırmada, sağlıkta hatırı sayılır kalkınmalara ve hizmetlere imza attık. Türkiye'nin bütün bölgelerine, memleketin her köşesine hizmetlerimiz birer birer gitti. Yolları böldük hayatları birleştirdik, milleti birleştirdik. Yolları böleriz, ama Türkiye'yi asla böldürmeyiz" diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, "Ekonomide, ulaştırmada, sağlıkta hatırı sayılır kalkınmalara ve hizmetlere imza attık. Türkiye'nin bütün bölgelerine, memleketin her köşesine hizmetlerimiz birer birer gitti" dedi.

Kütahya'yı Türkiye için olduğu kadar AK Parti için de önemli bir şehir olduğunu anlatan Başbakan Yıldırım, kentin partisine her zaman en yüksek desteği verdiğini söyledi.

Kütahya'ya 13 yılda 7 milyar 600 milyon lira yatırım yapıldığını, kentin daha fazlasına layık olduğunu belirten Yıldırım, 2002'ye kadar şehirde yapılan bölünmüş yol uzunluğunun 23 kilometre olduğunu, AK Parti iktidarında ise bunun 235 kilometre olduğunu söyledi. 

Okunma : 1335
Gündem haberleri
SON DAKİKA: ŞEHİDİMİZ VAR
18 Eylül 2020 Okunma: 16012 Gündem
Karaman'da pancar üreticilerinin sorunları masaya yatırıldı
17 Eylül 2020 Okunma: 15176 Tarım
Son dakika: Karaman sallandı
20 Eylül 2020 Okunma: 10732 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın