Foto galeri

Karamandan.com

Karamandan.com

 
 
Tarih : 26 Ağustos 2019  -  Saat : 12:29:27   Görüntülenme: 2943

BU FOTOĞRAFLAR DÜNYAYI SALLADI.

Amerika First Lady'si Melania Trump'ın Kanada Başbakanı Trudeau'yu, Fransa First Lady'si Brigitte Macron'un ABD Başkanı Donald Trump'ı öpmesi dünyayı sallarken Merkel-Trump öpüşmesi de yine sıra dışıydı.

Fransa'nın Atlas Okyanusu kıyısındaki kenti Biarritz'de düzenlenen G-7 Zirvesi'ne birkaç fotoğraf birden damgasını vurdu. ABD First Lady'si Melania Trump'ın Kanada lideri Justin Trudeau'yu öptüğü an, objektife böyle yansıdı. Kırmızı bir elbise tercih eden Melania Trump, gece boyunca foto muhabirlerinin gözdesiydi.

Fransa First Lady'si Brigitte Macron ise, ABD lideri Trump'ı oldukça sıcak bir şekilde öptü.

Trump ile Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in öpüşmesi de yine sıra dışı bir kare ortaya çıkardı. 

ABD Başkanı'nın Merkel'i neredeyse bir metre öteden öpmeye başladığı görüldü.

Dünyanın en büyük ekonomisine sahip 7 ülke liderinin bir araya geldiği G7 zirvesinin 45'incisi Fransa'nın Biarritz şehrinde toplandı. G7 zirvesinde liderler yapılan görüşmelerde, ülkeler arası küresel konuları, iklim değişikliği ve uluslararası güvenlik gibi konuları masaya yatıracak. 

G7 HANGİ ÜLKELERDEN OLUŞUYOR?
7 ülkeden oluşan G7'de, Almanya, ABD, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, Japonya ve Kanada yer almaktadır. Üye ülkeler net küresel zenginliğin %64'ünü (263 trilyon $) oluşturmaktadırlar.

G7 NE ZAMAN KURULDU?
Dünyanın önde gelen sanayileşmiş ülkeleri için forum konsepti 1973 petrol krizinden önce ortaya çıktı . Pazar günü, 25 Mart 1973, Hazine ABD Dışişleri , George Shultz , gayri resmi bir toplantıya toplanan maliye bakanları Batı Almanya dan Helmut Schmidt , Fransa Valéry Giscard d'Estaing ve İngiltere Anthony Barber , Washington yaklaşan toplantıdan önce DC, Cumhurbaşkanı Nixon’dan geçen fikri yürüttüğünde, şehir dışında olacağını ve Beyaz Saray’ın kullanımını teklif ettiğini belirtti .

Toplantı daha sonra zemin kattaki kütüphanede yapıldı . İsimlerini ortamdan alan dört kişilik bu orjinal grup "Kütüphane Grubu" olarak tanındı. 1973 yılının ortalarında, Dünya Bankası-IMF toplantılarında, Shultz, kabul edilen ilk dört ülkeye Japonya'nın eklenmesini önerdi.

Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Batı Almanya , Japonya ve Fransa’dankı demli mali görevlilerin gayri resmi toplanması“Beşli Grup” olarak tanındı. 
 

 

SIRADIŞI ÖPÜŞMELER
BU FOTOĞRAFLAR DÜNYAYI SALLADI.