Karamandan.com

Karamandan.com

23 Mart 2019 Cumartesi
Karaman hava durumu! Yağışlar devam edecek mi?
Karaman'da geride bıraktığımız haftada yaşanan yoğun kar yağışı sonrasında sıcaklıklarda ani iniş çıkışlar yaşandı.
Kategori : Hava Durumu
14 Ocak 2019 10:32
 
Karaman hava durumu! Yağışlar devam edecek mi?

Karaman'da geride bıraktığımız haftada yaşanan yoğun kar yağışı sonrasında sıcaklıklarda ani iniş çıkışlar yaşandı. Karaman genelinde ulaşım, eğitim gibi birçok alanda yaşama zorluk çıkaracak derecede gerçekleşen yağışlar bu hafta nasıl seyredecek? Önümüzdeki günlerde Karaman'da karla karışık yağmur ağırlıklı yağışların yanı sıra kar yağışı da bekleniyor. İşte Karaman'da bu haftanın beklenen hava olayları...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre, Karaman'da hava durumu 14 Ocak Pazartesi (bugün), parçalı bulutlu ve yer yer kapalı olmak suretiyle 3 derece sıcaklıkla geçeceği gösteriliyor. Fakat ikindi saatlerinde tahminen 16:00'dan sonra yağmur yağışının başlaması bekleniyor.

Karaman'da bugünden itibaren başlayacak olan karla karışık yağmur yağışlarının etkisiyle bu hafta sıcaklıklar en yüksek 7 dereceye çıkabilecekken, özellikle gece ve sabahın erken saatlerinde eksi 8 derecelere kadar gerileyebilecek.

Hafanın en soğuk günlerinin 16 Ocak Çarşamba günü (-2 / -8) ile 17 Ocak Perşembe günü (1 / -8) olması bekleniyor.

Kar bu hafta da yağacak!

Meteorolojinin verilerine göre, 14 Ocak Pazartesi günü (bugün) ve 15 Ocak Salı (yarın) devam edecek karla karışık yağmurların ardından 16 Ocak Çarşamba günü yeniden kar yağışının gelmesi bekleniyor.

Uzmanlar, yarın da kar yağışından dolayı 16 Ocak Çarşamba ve 17 Ocak Perşembe gününün haftanın en soğuk günleri olacağını tahmin ediyor. 

Meteorolojiden alınan bilgilere göre, 18 Ocak Cuma gününden 20 Ocak Pazar gününe kadar havanın parçalı bulutlu ve zaman zaman güneşli olması beklenirken, kar yağışının etkisine göre durumun değişme ihtimalinin olduğu da varsayılıyor.

 

Okunma : 3702
Foto galeri
guney sigorta
ak parti
tekin
maboto
Gündem haberleri
Yeni Zelanda teröristi Karaman'a gelmiş!
20 Mart 2019 Okunma: 20307 Gündem
Meteoroloji'den Karaman için 'Sarı Alarm'
22 Mart 2019 Okunma: 15586 Hava Durumu
Kepçe ile tarla düzeltirken tarihi yapı buldu
21 Mart 2019 Okunma: 7524 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın