Karamandan.com

Karamandan.com

26 Haziran 2019 Çarşamba
Karaman hava durumu! Yağışlar devam edecek mi?
Karaman'da geride bıraktığımız haftada yaşanan yoğun kar yağışı sonrasında sıcaklıklarda ani iniş çıkışlar yaşandı.
Kategori : Hava Durumu
14 Ocak 2019 10:32
 
Karaman hava durumu! Yağışlar devam edecek mi?

Karaman'da geride bıraktığımız haftada yaşanan yoğun kar yağışı sonrasında sıcaklıklarda ani iniş çıkışlar yaşandı. Karaman genelinde ulaşım, eğitim gibi birçok alanda yaşama zorluk çıkaracak derecede gerçekleşen yağışlar bu hafta nasıl seyredecek? Önümüzdeki günlerde Karaman'da karla karışık yağmur ağırlıklı yağışların yanı sıra kar yağışı da bekleniyor. İşte Karaman'da bu haftanın beklenen hava olayları...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre, Karaman'da hava durumu 14 Ocak Pazartesi (bugün), parçalı bulutlu ve yer yer kapalı olmak suretiyle 3 derece sıcaklıkla geçeceği gösteriliyor. Fakat ikindi saatlerinde tahminen 16:00'dan sonra yağmur yağışının başlaması bekleniyor.

Karaman'da bugünden itibaren başlayacak olan karla karışık yağmur yağışlarının etkisiyle bu hafta sıcaklıklar en yüksek 7 dereceye çıkabilecekken, özellikle gece ve sabahın erken saatlerinde eksi 8 derecelere kadar gerileyebilecek.

Hafanın en soğuk günlerinin 16 Ocak Çarşamba günü (-2 / -8) ile 17 Ocak Perşembe günü (1 / -8) olması bekleniyor.

Kar bu hafta da yağacak!

Meteorolojinin verilerine göre, 14 Ocak Pazartesi günü (bugün) ve 15 Ocak Salı (yarın) devam edecek karla karışık yağmurların ardından 16 Ocak Çarşamba günü yeniden kar yağışının gelmesi bekleniyor.

Uzmanlar, yarın da kar yağışından dolayı 16 Ocak Çarşamba ve 17 Ocak Perşembe gününün haftanın en soğuk günleri olacağını tahmin ediyor. 

Meteorolojiden alınan bilgilere göre, 18 Ocak Cuma gününden 20 Ocak Pazar gününe kadar havanın parçalı bulutlu ve zaman zaman güneşli olması beklenirken, kar yağışının etkisine göre durumun değişme ihtimalinin olduğu da varsayılıyor.

 

Okunma : 3867
Foto galeri
EKSPERTİZ
maboto
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da piknik alanında "sarıkız" paniği
22 Haziran 2019 Okunma: 17188 Gündem
Yolcu otobüsü devrildi: 20 yaralı
22 Haziran 2019 Okunma: 12377 Asayiş
Kayıp çoban, dağda ölü olarak bulundu
24 Haziran 2019 Okunma: 11408 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın