Karamandan.com

Karamandan.com

24 Ocak 2018 Çarşamba
“KOD ADI 2023” Projesi Gençlerden Yoğun İlgi Görüyor
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Kod Adı 2023 Projesi" Karaman Gençlik Merkezi bünyesinde verilen bilişim eğitimleriyle devam ediyor.
Kategori : Bilim
10 Haziran 2017 10:55
 
 “KOD ADI 2023” Projesi Gençlerden Yoğun İlgi Görüyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Kod Adı 2023 Projesi" Karaman Gençlik Merkezi bünyesinde verilen bilişim eğitimleriyle devam ediyor. Projeye 12-15 yaş aralığındaki gençler yoğun ilgi gösteriyor.

Türkiye'yi bilişim, eğitim ve savunma sanayi alanında ileriye taşıyacak donanım ve yazılım eğitimleri ile tüketen değil üreten bir gençlik yetiştirilmesi amacıyla başlatılan "Kod Adı 2023” projesi Karaman Gençlik Merkezi bünyesinde devam ediyor. 

Gençlik merkezi bilgisayar odasında devam eden eğitimlerde 12-15 yaş aralığındaki gençlere algoritma, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik eğitimleri veriliyor. Eğitimlerin zevkli ve bir o kadar da eğlenceli geçtiğini belirten gençler, “Eğitmenlerimiz tarafından aldığımız eğitimlerle kendimizi geliştirme ve yeteneklerimizi görme imkanı buluyoruz.

Dünyada özellikle teknoloji ve bilişim alanlarında çok hızlı bir değişim var. Bizlerde bu eğitimlerle kendimizi daha iyi eğiterek daha donanımlı hale gelmek istiyoruz. Eğitimlerimizi başarılı bir şekilde tamamlayarak yaz döneminde verilecek olan eğitimlerde 100 gencin arasında olmak istiyoruz” diye konuştular.

Eğitimlerin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Gençlik Merkezi Müdürü Şabettin Gezen de, “Eğitimlerin sonunda Türkiye genelinde seçilen en başarılı 100 gence yaz döneminde bilişim uzmanları tarafından ileri düzey yazılım geliştirme ve siber güvenlik eğitimleri verilecek. 3 hafta sürecek eğitimlerin ardından başarılı gençlerimize sertifikaları verilecek ve Tübitak, Bilsem gibi kurumlara referans mektubu yazılarak gençlerimiz tavsiye edilecek” dedi.

 

Okunma : 1837
Foto galeri
Aktekke
gultes c6
Göksu Emlak
Gündem haberleri
Ceyda'nın Katili Yakalandı
20 Ocak 2018 Okunma: 20044 Asayiş
DÜDÜKLÜ TENCERE BOMBA GİBİ PATLADI
21 Ocak 2018 Okunma: 17838 Yaşam
CEYDA'NIN KATİLİ TUTUKLANDI
21 Ocak 2018 Okunma: 16134 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın