Karamandan.com

Karamandan.com

12 Temmuz 2020 Pazar
karaman

Yeni iPad'in teknik özellikleri ve fiyatı açıklandı
10.
Kategori : Teknoloji
11 Eylül 2019 12:27
 
Yeni iPad'in teknik özellikleri ve fiyatı açıklandı

10.2 inç retina ekrana sahip olan yeni iPad pazardaki en çok satan dizüstü bilgisayardan 3.3 kat daha fazla piksele sahip.

Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla aktardığımız Apple Özel Etkinliği'nde yedinci nesil iPad tanıtıldı. iPadOS ile iPad'in yapabildiklerini genişlettiklerini dile getiren Tim Cook, iPad için şimdiye kadar 1 milyon uygulama tasarlandığını dile getirdi. Cook, yeni iPad'in tanıtılması için sahneye Greg Jozwek'i çağırdı. 

Etkinlikte tanıtılan yeni iPad, daha iyi klavye ve kalem entegrasyonu ile dikkat çekiyor. 10.2 inç retina ekrana sahip olan iPad pazardaki en çok satan dizüstü bilgisayardan 3.3 kat daha fazla piksele, 3.7 kat daha fazla genişliğe ve 2 kat daha fazla hıza sahip.

Smart connector özelliği sayesinde tam boy bir klavyeye bağlanabilen yeni iPad, kalem ile daha fazla entegrasyona sahip. Özellikle birden görevi yerine getirmeye odaklanan yeni iPad'de kullanıcılar side over modunda uygulamalar arasıda hızlıca geçiş yapabiliyor. Birden fazla uygulamanın kolayca çalıştırılabildiği iPad'e eklenen yeni yüzen klavye özelliği sayesinde metin yazımı da kolaylaşıyor.

Fotoğraf uygulamasına daha fazla düzenleme seçeneği getirilen iPad'in flash bellek çalıştırma özelliği de cihaz üzerindeki iş akışını değiştiriyor. Kullanıcılar aynı zamanda iPad üzerinde kalemle ekran görüntüsü alabiliyor. 

7. jenerasyon iPad'in fiyatı
Yüzde 100 dönüştürülmüş alüminyumdan üretilen yeni iPad, 329 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Eğitim için alınacak olan iPadler ise 299 dolar fiyat etiketiyle kullanıcılara sunulacak. Yeni iPad bugünden itibaren siparişe açılıyor, 30 Eylül'de ise teslimat başlayacak.

 

Okunma : 706
karaman


EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Aracın Parçaları 300 Metre Savruldu
11 Temmuz 2020 Okunma: 11568 Asayiş
Küçükbaş kurbanlıkların canlı kilo fiyatları belli oldu
08 Temmuz 2020 Okunma: 9485 Ekonomi
DEVLET KARAMAN'DA KONUT VE TAŞIT SATACAK ARAZİ KİRAYA VERECEK
09 Temmuz 2020 Okunma: 6882 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın