Karamandan.com

Karamandan.com

21 Mayıs 2019 Salı
Web sitesi barındırma hizmeti nedir?
Web sitesi barındırma hizmeti güncel adıyla hosting hizmetidir, ülkemizde yüzlerce web sitesi üzerinden hosting hizmeti almak mümkün, tabi kaliteli ve uzun yıllardır sektörde olan firma sayısı iki elin parmaklarını geçmez.
Kategori : Bilim
15 Şubat 2019 14:42
 
Web sitesi barındırma hizmeti nedir?

Web sitesi barındırma hizmeti güncel adıyla hosting hizmetidir, ülkemizde yüzlerce web sitesi üzerinden hosting hizmeti almak mümkün, tabi kaliteli ve uzun yıllardır sektörde olan firma sayısı iki elin parmaklarını geçmez. Bu noktada da tercih tüketicinin elbette.

Yüksek kapasiteli işlemci, bellek ve disk yapısından oluşan, yedekli enerji, elektrik ve disk yapılarında çalışan sunucular üzerinden parça parça alanlara ayırarak verme işlemine kabaca hosting denilmekte. Firmanın sahip olduğu sunucular üzerinden paketlere ayırdığı kapasiteleri size aylık veya yıllık periyotta kiralaması işlemidir. Popüler olarak Cpanel veya Plesk kontrol paneliyle yönettiğiniz, paket kapasiteniz kadar veritabanları, mail adresleri oluşturabildiğiniz bir sistemdir.  HTML web siteleriniz, wordpress, joomla, opencart vb. hazır sistemleri kolaylıkla kurup kullanabileceğiniz bir sistemdir, yanı sıra panellerin sağladığı kolaylıklarla bu sistemleri de tek tıklama ile kurabilirsiniz, FTP yapmanıza gerek kalmaz.

Bu hizmetin bir üst seviyesi bulut sunucu hizmetidir, bulut sunucularda size ayrılan disk, ram ve cpu ile tamamen sizin tasarrufunuzda kurup kullanacağınız bileşenler ile kendi sunucunuza kolayca sahip olabilirsiniz, örneğin cpanel veya plesk yerine siz ücretsiz olarak centos webpanel veya vesta kontrol paneli kurarak sunucunuzu kullanabilirsiniz, yanı sıra mail servislerini kullanmayacaksanız mail servislerinizi durdurabilir, sadece işinize endeksli olarak yapılandırmanız mümkün. Tabii genellikle bu sunucularda yedekleme sorumluluğu müşterilere ait olduğundan sık sık yedek almakta da fayda var, hosting kapasitesinden daha büyük bir bulut sunucu ile hosting’de barındıramadığınız web sitenizi rahatlıkla barındırabilirsiniz.

Kapasitem daha yüksek olsun diyorsanız dedicated server olarak adlandırdığımız sunucu kiralama servisleri tam sizin için tasarlandı, örneğin çift işlemcili, bol ramli, bol diskli, yedekli güç kaynaklarıyla donatılmış ve raid yapısı ile hem performans hemde yedeklilik sağlayarak daha büyük projelerinizi kolaylıkla yayına alabilir, sunucunuzu kendi isteğinize göre kurup kullanabilirsiniz, fiziksel olarak kaynakların tamamı size adanmış olduğundan sunucunuzu başka hiçbir site ile paylaşmayacaksınız ve başkalarıda sizin sunucunuz üzerinde her hangi bir tasarrufta bulunamayacaklardır, yine istediğiniz gibi ister panelle birlikte ister kontrol paneli olmadan sunucunuzu kullanabilirsiniz.

Okunma : 1180
EKSPERTİZ
maboto
guney sigorta
KORKMAZLAR
Gündem haberleri
Karaman'da mera kavgası 4 yaralı
18 Mayıs 2019 Okunma: 15225 Asayiş
Karaman'da gençlerin intihar girişimleri arttı
18 Mayıs 2019 Okunma: 14709 Asayiş
Eski muhtar bacanağını ve iki çocuğunu öldürdü
17 Mayıs 2019 Okunma: 9750 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın