Karamandan.com

Karamandan.com

21 Ekim 2018 Pazar
Karaman’a Bilim Merkezi Kurulması İçin Ön Protokol İmzalandı
TÜBİTAK desteğiyle Karaman’a bilim merkezi açılmasını öngören protokol, TÜBİTAK Başkanı Prof.
Kategori : Bilim
16 Mayıs 2018 16:52
 
Karaman’a Bilim Merkezi Kurulması İçin Ön Protokol İmzalandı

TÜBİTAK desteğiyle Karaman’a bilim merkezi açılmasını öngören protokol, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ile Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan arasında imzalandı.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ın vizyon projelerinden biri olan Bilim Merkezi için, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TUBİTAK) ile ön protokol imzalandı. TÜBİTAK’ın, Bilim Merkezi Kurulması Destek Programı kapsamında yapılacak olan Bilim Merkezi ile Karaman’da yaşayan küçük-büyük herkes bilim ile buluşacak.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, açılacak olan bilim merkezinin Karaman için önemli olacağını söyledi. Mandal; projenin her yaştan farklı birikime sahip insanları bilimle buluşturup, bilim ve teknolojiyi toplum için anlaşılır ve ulaşılır bir hale getireceğini ifade etti.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ise hayata geçirecekleri proje ile çocukların ve gençlerin enerjilerini bu yönde kullanmalarını sağlamak istediklerini ifade ederek: “Bilim Merkezi Karaman’ın yeni cazibe alanı olacak. Bilimi seven bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. Bilim merkezinde öğrenciler interaktif eğitimler alacak ve onların görme, işitme ve dokunma duyularına doğrudan hitap etmek sureti ile toplum yaşamında daha başarılı ve bilgili bireyler haline gelmelerine katkı sağlayacak.

Çocukların kötü çevre ve alışkanlıklara bulaşmamaları için ilgilerini bilim ve teknolojiye çekeceğiz. Bu anlamda bu projeye büyük önem veriyoruz. Karamanımız için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Okunma : 3325
Aktekke
gultes c6
isabet
GÜNEY EMLAK
Gündem haberleri
Karaman'da trafik kazası: 1 Ölü
19 Ekim 2018 Okunma: 12229 Asayiş
Verdiği sözü tuttu! Başkan Erdoğan için 10 kurban...
18 Ekim 2018 Okunma: 10216 Gündem
İstanbul'da Aranan Katil Zanlısı Karaman'da Yakalandı!
19 Ekim 2018 Okunma: 9641 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın