Terör | Karamandan.com - Karaman Haber

Terör | Karamandan.com - Karaman Haber

22 Eylül 2020 Salı
Terör

Genellikle siyasal bir dava uğruna girişilen, toplumu korkutmaya, yıldırmaya yönelik her türlü eylem olarak açıklanan bir kelime...

Terör denince yıllardır başımıza bela olan PKK ve onun yan kuruluşları örgütler akıllara gelmektedir bunun yanı sıra Fetö gibi dini duyguları istismar eden , ülkemizi dış düşmanlara peşkeş çekmeye çalışan, birliğimizi beraberliğimiz bozarak vatanı bölmeye çalışan sinsi örgütlerde aklımıza geliyor .

Bütün bunların yanı sıra birde gıda terörü, uyuşturucu terörü, algı terörü gibi daha birçok isim bulacağımız örgütler, şahıs ve kuruluşlar da bu kelimenin altını dolduracak cinsten.

Geçtiğimiz günlerde Gıda bakanlığının yayınladığı bir listede birçok firmanın ürünlerinde at, eşek, domuz eti gibi ürünler kullandığını halkımıza arz etmiştir, Kayseri'de de birçok bilinen firma bunların arasındadır. Devletimiz elinden geldiği kadarıyla her kulvarda bu teroristlerle mücadele etsede kanunlarımız yetersiz kalmaktadır, kanun yapmak ve uygulamakta devletimizin elinde olduğuna göre caydırıcı büyük cezaları koymak bu suçu işleyen veya işlemeye teşebbüs eden insanları engelleyecektir.

Buradan Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimize sesleniyor, bir vatandaş olarak öneri ve isteklerimizi dile getirmek istiyorum.

İster dini kisve adı altında ister idolojik görüş adı altında , silahlı veya silahsız bütün terör örgütlerine yardım eden yataklık eden ,üye olan , görsel yada yazılı basın da bunların propagandasını yapanlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkartılsın, o ay yıldızlı kimliği taşıyamasınlar ve bu ülkenin ekmeğini yiyip suyunu içen hiç kimseye vatana düşmanlık yapmasına izin verilmesin , bu devletimiz için çok kolaydır bir günde bu kanun çıkartılabilir. Eğer bu yapılırsa Devletimizin bu gibi örgütlerle mücadelesi daha kolay ve etkili olacaktır.

Bugün Afrinde El bab da sınır ötesinde cephede savaşan mehmetcikler bu ülkeyi savunmak için can siperane mücadele ederken ,yurt içinde ünüversiteler de terör propagandası yapma cüreti gösteren yandaşlarına müsamaha göstermek , bu vatan için canını veren ve cephede mücadele eden mehmetciklerimize ihanettir.

Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin , bu Aziz millet gerek dini gerek insanı olarak geçmişte yaptıkları ortadadır. Bir çok büyük misyonlar yüklenmiş bir milletiz, bu nedenle yeniden diriliş başlamış, geçmişte dünyada ne yapmışsak şimdide onların zamanı gelmiştir.

Gıda ve uyuşturucu çeteleride aynı cezaya çarptırılabilir, şu an top yekün savaş halindeyiz , her kulvarda devlet ve millet bütünleşmiş ve mücadele vermektedir, bu bütünlüğü devam ettirecek kanunlar ve yasalar çıkarılması gerekmektedir, burada hem devletimize hem milletimize büyük görevler düşmektedir. Niyetimiz hayr, akibetimiz hayır olsun inşallah

Sözlerime burada son verirken , selam olsun İnsanlığın faydası için iyi işler yapanlara Selam olsun vatanı için milleti için her kulvarda çalışanlara

HOŞCAKALIN ….

Okunma : 7721