EVET de HAYIR Vardır | Karamandan.com - Karaman Haber

EVET de HAYIR Vardır | Karamandan.com - Karaman Haber

22 Eylül 2020 Salı
EVET de HAYIR Vardır

Bir milletin geleceğini oylayacağı 16 Nisan halk oylamasına sayılı günler kaldı, bir çok insanımızın daha kararını veremediği bir ortamda çeşitli fikir ve düşüncelere şahit oluyoruz.

Geçtiğimiz hafta Pazar günü benim çocuk Baba kalk pazara gidelim, kuşlara tavuklara horozlara bakarız , canım sıkılıyor dedi haydi gidelim derken semt pazarına vardık, birde ne görelim üç tane pazarcı esnafımız evet hayır kavgasına tutuşmuş yüksek sesle birbirlerine bağırarak tartışıyorlar buraya kadar belki her şey normal gözükebilir, normal olmayana Hayır diyeceğim diyen arkadaşın fikri beni oldukça şaşırttı , evet diyecek olan 2 esnafımız biri portakalcı diğeri yeşillik satıyor , hayırcı kardeşimde domates satar , portakalcı bağırıyor bu memleketin ne kadar iç ve dış düşmanları varsa hepsi hayır diyor yoksa sendemi vatan hainisin!!!

Domates satan kardeşimizin verdiği cevap karşısında şok oldum!!!

Ben Sn. cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanı sevdiğim için hayır diyeceğim, Allah korusun Tayyip Erdoğan seçilmezde ya başımıza sn. Kılıçdaroğlu gibi bir lider gelirse bu memleketin hali nice olur?

Ordaki yeşillik satan kardeşimiz hemen lafın arasına girdi, sen bu millete güvenmiyormusun, bu millet bu kadar aptal mı? ilk defa Türkiye büyük millet meclisinin duvarında yazan HAKİMİYET KAYITSIZ VE ŞARTSIZ MİLLETİNDİR . sözü gerçek olacak 
Benim çocuk şaşkın bakışlar arasında sordu baba biz ne diyeceğiz evet mi hayır mı?

Ne diyelim evladım dedim, Tayyip amca ne diyor? evet diyor O zaman bizde evet diyelim , neden diye sorduğumda? çok iyi bir adam  , tabi bu 10 yaşında ki bir çocuğun fikri .

Şimdi gelelim referandum sürecine, benim gibi orta yaşlı yada bizden büyük insanların geçmişte yaşadığımız siyasi krizleri çok iyi biliyoruz birçok çok partili hükümetlerin kurulduğu ülkemizin ne kadar çok zor günler geçirdiğimizi hepimiz şahit olduk, 1950 den sonra ki hükümetlere baktığımız da bu ülke hangi badireler atlattığını bir çok iç ve dış tehlikelere maruz kaldığı bir gerçektir.

Cumhuriyet tarihinde Atatürk döneminden sonra ilk defa tam bağımsızlığa doğru gidiyoruz, burada şunu belirtmek isterim ki , bu seçim bir parti ve şahıs seçimi değildir.ayağımıza vurulan prangalardan kurtulma ve yeniden dünyanın lideri olma hak ve adaletin hüküm süreceği geleceğimizin seçimi.

Bu Büyük Milletin ferasetine güvenimiz tamdır. Halkın iradesi bütün iradenin üzerindedir. Bu millet başına kimi seçeceğini herkesten çok daha iyi bilir, domatesci pazarcı kardeşimiz gibi yersiz düşüncelere kapılmamız doğru değil diye düşünüyorum.

Bu referandum döneminde birbirimizi kırmadan incitmeden herkes özgür iradesini kullanarak oy verelim, burada çok önemli bir husus var, kimler hayır diyor lütfen buna bir bakın ona göre oyunuzu kullanın.

Son olarak diyorum ki EVET de HÂYIR Vardır, benim tahminim %65 evet oyu çıkar , ama sonuç ne olursa olsun bu millet için iyi olan neyse o olsun.

Hoçcakalın...

Düzenleme : 05 Nisan 2017 17:42 Okunma : 3481