Karamandan.com

Karamandan.com

26 Ocak 2020 Pazar
Turan Uysal; Siyasi Değil Ticari Kafayla Bakıyoruz
Ongun A.
Kategori : Gündem
16 Ocak 2020 21:06
 
Turan Uysal; Siyasi Değil Ticari Kafayla Bakıyoruz

Ongun A.Ş. Yönetimi gazetecilerle bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Karaman Belediyesi’nin bir iştiraki olan Ongun A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aşkan, Genel Müdür Turan Uysal ve şirket avukatı Gökhan Şancı’nın hazır bulunduğu toplantıda özellikle şirketin yeni yatırımları üzerinde duruldu.

Ongun A.Ş. tarafından kurulan ayakkabı fabrikasını başka yeni yatırımların da takip edeceğini söyleyen Genel Müdür Turan Uysal yapılacak olan benzeri imalatlarla şehrin insanına iş kaynağı olmayı planladıklarını ifade etti.

SİYASİ DEĞİL TİCARİ KAFAYLA BAKIYORUZ

“Ongun Şirketini ve faaliyetlerini yürütürken siyasi değil ticari bir kafayla bakıyoruz” diyen Uysal, Ongun’un belediyeden farklı olarak ticari bir şirket olduğunu ve şirketin ticarethane mantığında yönetilmesi gerektiğini vurguladı.

Uysal; “Bilindiği gibi Ongun A.Ş. Karaman Belediyesinin iştirakidir. Biz üreten ve yatırım yapan bir Ongun olabilmek için özel bir şirket anlayışıyla hareket ediyoruz. Ongun her ne kadar Karaman Belediyesi’nin bir şirketi olsa da kendi içerisinde kurumsal ve profesyonelce yönetilerek yaptığımız yatırımlar ve gelecek olan yatırımlarla Karaman’da işsiz insanlarımıza iş alanları açacağına inanıyoruz” dedi.

PERSONEL ALINACAK DİYE İZDİHAM OLDU

Bazı yerel gazetelerde “2020 yılı içerisinde belediyeye 2020 personel alınacak” şeklinde çıkan haberler üzerine çok sayıda insanın belediyeye akın ettiğini söyleyen Uysal; “2020 yılında 2020 kişiye iş sözü verildi” şeklinde haberler yapıldı. Belediye başkanımızın ifadeleri yanlış anlaşılarak haber yapılmış. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki böyle bir olay söz konusu değildir. Biz 2022 yılı için hedefimizin 2022 personel olduğunu söyledik. Bu bizim hedefimiz belki de 2023 de olacak. Yapılan haberde 2020 yılında işçi alımı yapılacağı şeklinde yorumlanmış. Biz göreve geleli daha 9 ay gibi kısa bir süre oldu. 2020 kişiyi barındıracak bir iş alanı kurmak herkesçe malumdur ki bu sürede imkânsızdır ”dedi.

İlerleyen günlerde basına bilgilendirme sunumlarının yapılacağını söyleyen şirket yöneticileri, kesinleşmediği için şimdilik söyleyemeyecekleri yatırımların da olacağını ifade ettiler.

Okunma : 2632
Foto galeri
guney sigorta
EKSPERTİZ
maboto
İSABET
MEVLANA YEMEK
seç
YARIŞMA
Gündem haberleri
Karaman'dan Elazığ'a yardım tırı yola çıkıyor
25 Ocak 2020 Okunma: 20762 Gündem
Hamam böceği kıymete bindi, tanesi 10 lira
22 Ocak 2020 Okunma: 17471 Tarım
Küçük kıza cinsel istismarda bulunun 4 şahıs tutuklandı
25 Ocak 2020 Okunma: 11473 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın