Karamandan.com

Karamandan.com

15 Ekim 2018 Pazartesi
SİLAHLI ÇATIŞMA DEVAM EDİYOR BÖLGEYE ÖZEL HAREKAT İSTENDİ
KARAMAN VE EREĞLİ POLİSİ İLE SİLAHLI ÇATIŞMAYA GİREN TERÖRİSTLERİ YAKALAMA ÇALIŞMALARI ÖZEL HAREKAT DESTEĞİ İLE DEVAM EDİYOR.
Kategori : Asayiş
04 Aralık 2017 03:05
 
SİLAHLI ÇATIŞMA DEVAM EDİYOR BÖLGEYE ÖZEL HAREKAT İSTENDİ

KARAMAN VE EREĞLİ POLİSİ İLE SİLAHLI ÇATIŞMAYA GİREN TERÖRİSTLERİ YAKALAMA ÇALIŞMALARI ÖZEL HAREKAT DESTEĞİ İLE DEVAM EDİYOR...

Olay akşam 22.00 sularında Sertavul'da başladı Karaman ve Ereğli'de sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti.

DUR İHTARINA ATEŞ AÇARAK KARŞILIK VERDİLER 

Sertavul'da Jandarmanın dur ihtarına ateş açarak cevap veren teröristlerin kullandıkları 70 BH 347 plakalı aracı jandarma ekiplerinin üzerine sürerek kaçmayı başardılar. Yaşanan olay üzerine teyakkuza geçen Karaman Emniyeti Karaman girişinde şüphelileri yakalamaya çalıştı ama nafile. Polise ateş açıp üzerlerine araç süren şahıslara polis ve jandarma ekipleri de uzun namlulu silahlarla karşılık verdiler. Karaman içerisinde yaşanan çatışma ve kovalamacanın ardından Ereğli istikametine kaçmayı başaran uzun namlulu silahları olduğu belirtilen şüpheli araç Ayrancı'da da durdurulamadı.

SERTAVUL, KARAMAN, AYRANCI VE EREĞLİ'DE DURDURULAMADI

Karaman polisinin peşlerinde olduğu şüpheliler Ereğli girişinde polis barikatını yararak şehre girdi. Polise ateş açarak olay yerinden kayıplara karışan şahısların yoldan geçen vatandaşlara da silah çektikleri bilgisi alındı.

Telsizden, polise ataş açan şahıslara karşı dikkatli olunması ve çelik yeleklerin giyilmesi konusunda polise uyarılarda bulunuldu.

Gece yarısında Ereğli'ye giren saldırganların kullandığı araç Ereğli Taş Evler Mevkiinde terkedilmiş olarak bulundu. Yapılan inceleme sonucunda araçtan iki şahsın tren yolunu geçerek Ereğli Devlet Hastanesi yönünde kaçtıkları belirlendi.

UZUN NAMLULU SİLAHLARI VAR

Ereğli ve Karaman polisi tarafından didik didik aranan şahıslar diş hastanesi arkasında polis tarafından sıkıştırıldı. Ancak şüpheli şahıslar uzun namlulu silahlarla ateş açarak karşılık vermeye devam ettiler. Oradan da kaçan şahıslar Cumhuriyet Ortaokulu karşısında bulunan boş arazide saklanarak polise ateş açmaya devam ettiler. Şahısları arazide bulamayan ekipler bölgedeki evlerde arama yaptılar.

ÖZEL HAREKAT İSTENDİ

Gece 02:30 sularında polis ekiplerine "Uzman ve takviye ekip gelecek, herkes çelik yeleği ile bölgede beklesin" ikazı yapıldı. Polisle çatışan ve gecenin karanlığında kaybolan teröristleri yakalamak için Özel Harekat Polisi Ereğli’ye geliyor.

Terör konusunda uzman ve takviye ekip olarak Ereğli’ye hareket eden Özel Harekat Polisinin yolda olduğu bildirildi. Ereğli ve Karaman polisi ise kaçan şahısları arama çalışmalarına devam ediyorlar.

Çelik yelek ve uzun namlulu silahlarla Ereğli'nin dört bir tarafında şahısları arayan polis çalışmalarını sürdürüyor.

GELİŞMELERİ AKTARMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Okunma : 40340
Foto galeri
Gündem haberleri
Karaman'da komşu kavgası: 4 yaralı
13 Ekim 2018 Okunma: 13561 Asayiş
TIR YAN YATTI
12 Ekim 2018 Okunma: 12126 Asayiş
Yılın İlk Karı yağdı
12 Ekim 2018 Okunma: 11769 Yaşam
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın