Karamandan.com

Karamandan.com

25 Mart 2018 Pazar
POLİSTEN DOLANDIRICILARA SUÇÜSTÜ
Karaman’da bir bankaya ait ATM’ye kart kopyalama cihazı ve gizli kamera takan 2 şüpheli Çorum’da yakalandı.
Kategori : Asayiş
07 Aralık 2017 09:44
 
POLİSTEN DOLANDIRICILARA SUÇÜSTÜ

Karaman’da bir bankaya ait ATM’ye kart kopyalama cihazı ve gizli kamera takan 2 şüpheli Çorum’da yakalandı.

Karaman’da geçtiğimiz günlerde Belediye yanında bulunan bir bankanın ATM’sine kart kopyalama cihazı ve gizli kamera takan O.T. ve F.T. Çorum’da yakalandı. ATM’ye takılan düzenek bir vatandaş tarafından fark edilerek Karaman Emniyet Müdürlüğüne bildirilmişti. 

Çorum ve Karaman’ın da aralarında bulunduğu farklı illerde bankamatiklere kredi kartı kopyalama cihazı ve gizli kamera takarak dolandırıcılık yapan 2 kişi siber polisler tarafından düzenlenen operasyonla suçüstü yakalandı.

Edinilen bilgilere göre, aylarca kredi kartı dolandırıcılarına yönelik çalışma yürüten Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri il merkezinde bir ATM’ye kart kopyalama cihazı takıldığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine çalışma başlatan siber polisler yaptıkları incelemede bir bankaya ait ATM’de kart kopyalama cihazı ve gizli kamera düzeneği tespit etti. ATM’yi takibe alan siber polisi, bir süre sonra bankamatiğe gelerek kopyalama cihazı ve gizli kamerayı sökmeye çalışan O.T. ve F.T.’yi kıskıvrak yakaladı.

ATM’ye yerleştirilen aparatlara polis tarafından el konulurken, iki zanlı gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Burada ifadeleri alınan zanlılar haklarında düzenlenen soruşturma evrakı ile adli makamlara sevk edildi.

Çorum polisinin yaptığı araştırmada zanlıların Karaman, Nevşehir ve Aksaray'da aynı yöntemle kredi kartı dolandırıcılığı olaylarını gerçekleştirdiği tespit edildi.

Okunma : 4676
Göksu Emlak
lavinya
gultes c6
Aktekke
Gündem haberleri
MECLİSİN GÜNDEMİNDE KARAMAN VARDI
21 Mart 2018 Okunma: 13696 Siyaset
Yaralı halde olay yerinden kaçtı
22 Mart 2018 Okunma: 13634 Asayiş
Yaşam savaşı veriyor
23 Mart 2018 Okunma: 10833 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın