Karamandan.com

Karamandan.com

22 Temmuz 2018 Pazar
POLİSTEN DOLANDIRICILARA SUÇÜSTÜ
Karaman’da bir bankaya ait ATM’ye kart kopyalama cihazı ve gizli kamera takan 2 şüpheli Çorum’da yakalandı.
Kategori : Asayiş
07 Aralık 2017 09:44
 
POLİSTEN DOLANDIRICILARA SUÇÜSTÜ

Karaman’da bir bankaya ait ATM’ye kart kopyalama cihazı ve gizli kamera takan 2 şüpheli Çorum’da yakalandı.

Karaman’da geçtiğimiz günlerde Belediye yanında bulunan bir bankanın ATM’sine kart kopyalama cihazı ve gizli kamera takan O.T. ve F.T. Çorum’da yakalandı. ATM’ye takılan düzenek bir vatandaş tarafından fark edilerek Karaman Emniyet Müdürlüğüne bildirilmişti. 

Çorum ve Karaman’ın da aralarında bulunduğu farklı illerde bankamatiklere kredi kartı kopyalama cihazı ve gizli kamera takarak dolandırıcılık yapan 2 kişi siber polisler tarafından düzenlenen operasyonla suçüstü yakalandı.

Edinilen bilgilere göre, aylarca kredi kartı dolandırıcılarına yönelik çalışma yürüten Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri il merkezinde bir ATM’ye kart kopyalama cihazı takıldığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine çalışma başlatan siber polisler yaptıkları incelemede bir bankaya ait ATM’de kart kopyalama cihazı ve gizli kamera düzeneği tespit etti. ATM’yi takibe alan siber polisi, bir süre sonra bankamatiğe gelerek kopyalama cihazı ve gizli kamerayı sökmeye çalışan O.T. ve F.T.’yi kıskıvrak yakaladı.

ATM’ye yerleştirilen aparatlara polis tarafından el konulurken, iki zanlı gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Burada ifadeleri alınan zanlılar haklarında düzenlenen soruşturma evrakı ile adli makamlara sevk edildi.

Çorum polisinin yaptığı araştırmada zanlıların Karaman, Nevşehir ve Aksaray'da aynı yöntemle kredi kartı dolandırıcılığı olaylarını gerçekleştirdiği tespit edildi.

Okunma : 5019
gultes c6
Aktekke
Gündem haberleri
9 KİŞİ İLE BASTILAR, ÖLDÜRESİYE DÖVDÜLER
19 Temmuz 2018 Okunma: 18265 Asayiş
Feci kaza: 4 ağır yaralı
21 Temmuz 2018 Okunma: 13031 Asayiş
Parkta Bıçaklı Saldırıya Uğradı
19 Temmuz 2018 Okunma: 11984 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın