Karamandan.com

Karamandan.com

22 Ekim 2018 Pazartesi
POLİSTEN DOLANDIRICILARA SUÇÜSTÜ
Karaman’da bir bankaya ait ATM’ye kart kopyalama cihazı ve gizli kamera takan 2 şüpheli Çorum’da yakalandı.
Kategori : Asayiş
07 Aralık 2017 09:44
 
POLİSTEN DOLANDIRICILARA SUÇÜSTÜ

Karaman’da bir bankaya ait ATM’ye kart kopyalama cihazı ve gizli kamera takan 2 şüpheli Çorum’da yakalandı.

Karaman’da geçtiğimiz günlerde Belediye yanında bulunan bir bankanın ATM’sine kart kopyalama cihazı ve gizli kamera takan O.T. ve F.T. Çorum’da yakalandı. ATM’ye takılan düzenek bir vatandaş tarafından fark edilerek Karaman Emniyet Müdürlüğüne bildirilmişti. 

Çorum ve Karaman’ın da aralarında bulunduğu farklı illerde bankamatiklere kredi kartı kopyalama cihazı ve gizli kamera takarak dolandırıcılık yapan 2 kişi siber polisler tarafından düzenlenen operasyonla suçüstü yakalandı.

Edinilen bilgilere göre, aylarca kredi kartı dolandırıcılarına yönelik çalışma yürüten Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri il merkezinde bir ATM’ye kart kopyalama cihazı takıldığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine çalışma başlatan siber polisler yaptıkları incelemede bir bankaya ait ATM’de kart kopyalama cihazı ve gizli kamera düzeneği tespit etti. ATM’yi takibe alan siber polisi, bir süre sonra bankamatiğe gelerek kopyalama cihazı ve gizli kamerayı sökmeye çalışan O.T. ve F.T.’yi kıskıvrak yakaladı.

ATM’ye yerleştirilen aparatlara polis tarafından el konulurken, iki zanlı gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Burada ifadeleri alınan zanlılar haklarında düzenlenen soruşturma evrakı ile adli makamlara sevk edildi.

Çorum polisinin yaptığı araştırmada zanlıların Karaman, Nevşehir ve Aksaray'da aynı yöntemle kredi kartı dolandırıcılığı olaylarını gerçekleştirdiği tespit edildi.

Okunma : 5180
gultes c6
isabet
GÜNEY EMLAK
Aktekke
Gündem haberleri
Karaman'da trafik kazası: 1 Ölü
19 Ekim 2018 Okunma: 12594 Asayiş
İstanbul'da Aranan Katil Zanlısı Karaman'da Yakalandı!
19 Ekim 2018 Okunma: 10617 Asayiş
Verdiği sözü tuttu! Başkan Erdoğan için 10 kurban...
18 Ekim 2018 Okunma: 10360 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın