Karamandan.com

Karamandan.com

25 Şubat 2018 Pazar
Konya’daki FETÖ çatı davası sürüyor
Konya’da dün başlayan 191’i tutuklu 527 sanığın yargılandığı FETÖ/PDY çatı davasında sanık ifadelerinin alınmasına devam ediliyor.
Kategori : Asayiş
13 Eylül 2017 15:02
 
Konya’daki FETÖ çatı davası sürüyor

Konya’da dün başlayan 191’i tutuklu 527 sanığın yargılandığı FETÖ/PDY çatı davasında sanık ifadelerinin alınmasına devam ediliyor. 

Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden davada, silahlı terör örgütüne üye olma, finans sağlama, örgütün kripto haberleşme programı 'ByLocku' kullanma suçlarından yargılanan sanıklardan örgütün dershanelerinde yöneticilik yapan Ahmet Erarslan ifade verdi. 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından gözaltına alınan Ahmet Erarslan, polisteki ilk ifadesinde etkin pişmanlık yasasından yararlanmak istemediğini, cemaatin kendisi için terör örgütü olduğunu, görev yaptığı Karaman Sabah Dershanesinden istifa ettiğini söylemişti. Gözaltına alındığı sırada evde bulunan cüzdanından 1 dolar ve FETÖ elebaşına ait fotoğraf ve FETÖ elebaşına ait çeşitli kitaplar çıkan Erarslan, duruşmada, “1 dolar ve Fetullah Gülen fotoğrafını kabul ediyorum. Cüzdanımda çıkan FETÖ’ye ait fotoğraf 2005 yılına aittir.

Karaman Sabah Dershanesinde öğretmenlik yaptım. Bu dolar Amerika’dan geldi. Ben A.F.Ş’den Amerika’daki ziyaretinden takke ve tespih istemiştim. Takke ve tespih yokmuş. Bana 1 dolar verdi. Bunu da FETÖ’nün kendi maaşından verdiğini söyledi. Parayı getirdiği tarihi 2007 veya 2008 diye hatırlıyorum. O tarihten beri dolar cüzdanda duruyordur. Polisin ele geçirdiği dolar bu dolardır. Kullanmadığım cüzdanımda duruyordu” dedi.

Mahkeme Başkanı'nın “Madem FETÖ’yle ilişkini kestin, neden hala bu doları cüzdanında niye tutuyorsun?” sorusu üzerine Erarslan, “Orada olduğunu bilseydim yırtar artardım” dedi. Mahkeme Başkanının Erarslan’ın 2005 yılından beri kullanmadığını söylediği cüzdanından 2007-2008 yılında eline geçen 1 doların nasıl çıktığını sorması üzerine ise Ahmet Erarslan sessiz kaldı. Erarslan, “İsteyerek bu duruma gelmedim. Pişmanım” diyerek kendini savundu. 

Erarslan’ın avukatı ise, sanığın soruşturmada yardımcı olduğu ve samimi açıklamalarından dolayı etkin pişmanlıktan yararlanmak istediklerini söyledi. 

Okunma : 1071
gultes c6
Aktekke
Göksu Emlak
Gündem haberleri
Burası Karaman Devlet Hastanesi
21 Şubat 2018 Okunma: 35457 Gündem
Öldüresiye Dövdüler
22 Şubat 2018 Okunma: 29540 Asayiş
Karaman'a Şehit Ateşi Düştü
25 Şubat 2018 Okunma: 21048 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın