Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ocak 2019 Çarşamba
Kemer Emniyet Müdüründen esnafa terör uyarısı
Murat Karaman, olası terör eylemlerine karşı esnaftan güvenlik güçlerine yardımcı olmalarını istedi.
Kategori : Asayiş
09 Şubat 2018 11:13
 
Kemer Emniyet Müdüründen esnafa terör uyarısı

Murat Karaman, olası terör eylemlerine karşı esnaftan güvenlik güçlerine yardımcı olmalarını istedi.

Kemer İlçe Emniyet Müdürü Murat Karaman, esnafla yaptığı güvenlik işbirliği toplantısında olası terör eylemlerinin vatandaşın güvenlik güçleriyle işbirliğini artırmasıyla önlenebileceğini söyledi. Karaman, Kemer bölgesindeki en büyük sıkıntının ihbar mekanizmasının iyi işlememesi olduğunu ifade etti. Bütün suçlarda ihbar mekanizmasının çalışmamasının kişilere ve topluma zarar vereceğini, ancak iş terör konusunu gelince sonucun farklı olabileceğini belirten Emniyet Müdürü Karaman, "Terör sadece eylem olduğu yerdekilere zarar vermez, yaralananlara zarar vermez, bu bölgede eylem olursa herkese verir. Herkesin ekmeğinde, rızkında azalma olur. Dolayısıyla bu konuda bu benim işim değil aman ben görmeyeyim başkası ihbar etsin denilecek kadar basit bir mevzu değil" dedi.

"Rusya’ya tavır eylem tarzını değiştirebilir"
Geçmiş süreçte DEAŞ ile ilgili sıkıntıların yaşandığını ve bu tehdidin hala sürdüğünü ifade eden Murat Karaman, Suriye’deki çatışma bölgelerindeki gelişmelerin de diğer terör örgütlerinin bilinen tarzlarında bazı değişikliklere yol açabileceğini belirterek, "Devlet olarak Afrin’e çok şükür gireceğiz oradaki pisliği temizleyeceğiz. Afrin’deki PYD’yi bugüne kadar Rusya destekliyordu. Biz Afrin’e girerken örgütün Rusya’ya karşı tavır alması söz konusu. PKK eskiden sivile karşı eylem yapmazdı ama artık bu dengeler bozuldu. Sivil, masum çoluk çocuk demiyorlar" diye konuştu.

"Alışılmış terörist görüntüsü değişti"
Şu anda bir teröristin görünüşünden ya da yaşantısından anlaşılmasının zorlaştığını anlatan Karaman, anlık olarak görülebilecek küçük ayrıntıların polise anında bildirilmesiyle üzücü olayların önlenebileceğini söyledi. Karaman, artık teröristlerin gizlenmek için lüks otelleri veya günübirlik kiralanan villaları kullandıklarını hatırlatarak, "Suçu tamamen sıfırlamak diye bir şey yok. Suç tamamen bitmez. Ama suçun yeri değişir. Tedbir alınan ihbar mekanizmasının çalıştığı yerde suç örgütü tutunamaz. İhbar mekanizmasının artması suçu önlemek adına çok büyük bir tedbirdir aslında. Kemer’de her şey ihbar ediliyor. Yabancı geldiği zaman vatandaş gözünü açmış bakıyor. Bu algıyı oluşturabilirsek burada güvenliği sağlamış oluruz" dedi.

Okunma : 1557
Gündem haberleri
Karamanlı Hünkar Avrupa'yı sallıyor
14 Ocak 2019 Okunma: 22042 Magazin
Karamanlı İbrahim Küçük Kendisini Mehdi ilan etti
15 Ocak 2019 Okunma: 18471 Yaşam
Salı Pazarı Talan; Yaralılar Var!
15 Ocak 2019 Okunma: 14216 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın