Karamandan.com

Karamandan.com

17 Temmuz 2018 Salı
Kayıp kadından 6 gündür haber alınamıyor
Sarıveliler ilçesinde 6 gündür kendisinden haber alınamayan Fatma Uyanık'ın (32) bulunması için çalışmalar sürüyor.
Kategori : Asayiş
11 Ekim 2017 14:12
 
Kayıp kadından 6 gündür haber alınamıyor

Sarıveliler ilçesinde 6 gündür kendisinden haber alınamayan Fatma Uyanık'ın (32) bulunması için çalışmalar sürüyor.

Alınan bilgiye göre, Fatma Uyanık, annesi Zahide Uyanık ile geçen hafta ilçeye 15 kilometre uzaklıktaki bahçelerine gitti. 

Geceyi burada geçiren anne ile kızı, ertesi sabah bahçede bir süre çalıştı. Daha sonra ilçe merkezine yalnız dönen anne Uyanık, akşam olmasına rağmen kızının bahçeden gelmemesi üzerine jandarma ve polis ekiplerine kayıp başvurusunda bulundu.

İhbar üzerine bölgeye gelen jandarma ve AFAD ekipleri, Uyanık'ın bulunması için çalışma başlattı. Köpeklerin de katıldığı aramalarda, 6 gündür haber alınamayan Fatma Uyanık'a ulaşılamadı.

"Zorla kaçırıldığından şüpheleniyorum"

Anne Zahide Uyanık, yaptığı açıklamada, geceyi kızı ile birlikte yaylada geçirdikten sonra kendisinin ilçeye döndüğünü söyledi.

Kızının da bahçede bir süre daha çalıştıktan sonra öğle saatlerinde ilçe merkezine döneceğini kendisine söylediğini anlatan anne Uyanık, şunları kaydetti:

"Hava kararıncaya kadar bekledim. Gelmeyince kardeşlerine ve jandarmaya haber ettim. Her yerde aranıyor. Şimdiye kadar hiçbir iz bulunamadı. Eve getirmek için bahçeden kopardığı 2 lahana yolun kenarında bulundu. Bahçemiz yolun kenarında. Yıllardır gidip geliyoruz, hiçbir sorunumuz yoktu. Önceden isteyenler oldu. Devamlı 'Ben evlenmek istemiyorum' derdi. Herkes tarafından sevilen biri. Konuştuğu, sevdiği biri olsa bize söylerdi. Zorla kaçırıldığından şüpheleniyorum. Gözü yaşlı bekliyoruz. Kızımın bulunmasını istiyorum."

Okunma : 32965
Foto galeri
Aktekke
gultes c6
Gündem haberleri
Yol ortasında dövdüler
13 Temmuz 2018 Okunma: 13327 Asayiş
Karaman'da 113 işçi gıda zehirlenmesi yaşadı
13 Temmuz 2018 Okunma: 11796 Asayiş
Kız Çocuğu Kaza ile Kendini Vurdu!
16 Temmuz 2018 Okunma: 11248 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın