Karamandan.com

Karamandan.com

28 Mayıs 2020 Perşembe
Katil Cinayetini İtiraf Etti!
- Polisteki sorgusunda suçunu itiraf eden ağabeyin, olaydan sonra bir arkadaşıyla buluşup çay içtiğini söylediği belirtildi.
Kategori : Asayiş
16 Ekim 2018 13:10
 
Katil Cinayetini İtiraf Etti!

- Polisteki sorgusunda suçunu itiraf eden ağabeyin, olaydan sonra bir arkadaşıyla buluşup çay içtiğini söylediği belirtildi.

Konya'nın Karapınar ilçesinde, tarlada 2 kişinin cesedinin bulunmasına ilişkin, öldürülenlerden birinin ağabeyi gözaltına alındı.

Topak mevkisindeki boş tarlada 2 kişinin cesedinin bulunmasıyla ilgili çalışma başlatan Karapınar Emniyet Müdürlüğü ve Konya Cinayet Büro Amirliği ekipleri, öldürülen Necip S. (46) ile ağabeyi Ali S. (52) arasında, arazi ve alacak verecek meselesi yüzünden husumet bulunduğunu bilgisine ulaştı.

Gözaltına alınan ağabey Ali S, polisteki sorgusunda, cinayeti işlediğini itiraf etti.  

Şüpheli Ali S, polisteki sorgusunda, aralarında husumet bulunan kardeşiyle barışmak için olayın yaşandığı çiftliğe gittiğini anlattı.

Ağabeyinin kendisine küfürlü sözler kullandığını, bunun üzerine kavga ettiklerini savunan Ali S'nin, "Kardeşim kendisine çiftlikte yardımcılık yapan Afgan uyruklu Muhammed Nebi Nasır'a (18) 'Keleşi getir.' diye bağırdı. Ben de belimde bulunan tabancayla korkutmak için havaya ateş ettim. Daha sonra kardeşim bir anda yanıma gelince tabancayı ona çevirip ateş ettim. Yaralanan kardeşim tarlaya doğru kaçmaya başladı. Olayın şokunda olduğumdan bir el daha ateş ettim. Ardından Afgan uyruklu Nasır'ın kaldığı eve doğru gittim. Eve yakın bir yerde yakaladım. Ona 'Gel Necip'i hastaneye götürelim.' dedim. O da beni dinlemedi ve kaçmak istedi. Baş edemeyeceğimi anlayınca bir el ateş ettim, o da yere yığıldı. Ardından Karapınar merkeze giderek bir arkadaşımla kafede çay içtik. Sonra eve gittim." şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

Polis ekipleri, Ali S'nin ifadesi doğrultusunda, olayın yaşandığı tarlada dedektör yardımıyla yaptığı incelemede, toprağın altında mermi çekirdeği ve kovan buldu. 

Hayatını kaybeden Necip S'nin evli ve 6 çocuk babası olduğu bilgisine ulaşıldı. 

Çelişkili ifadeler verdiği belirtilen zanlının, Afganistan uyruklu Nasır'ı, cinayete şahit olduğu için öldürdüğü değerlendiriliyor. 

- Olay 

Konya'nın Karapınar ilçesine bağlı Topak mevkisindeki boş bir tarlada dün ceset bulunduğu ihbarını alan polis, Necip S'yi tabancayla öldürülmüş bulmuştu.

Olay mahali ve çevresinde incelemeler sürdüğü sırada, Necip S'nin cesedinin bulunduğu yerin yaklaşık 1,5 kilometre uzağında tabancayla öldürülmüş bir kişinin daha cesedine ulaşılmıştı.

Okunma : 16308
Foto galeri
guney sigorta
EKSPERTİZ
karaman


atsepete
seç
Gündem haberleri
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 9393 Asayiş
Polisin "dur" ihtarına uymayan kişiye 7 bin 938 lira ceza kesildi
26 Mayıs 2020 Okunma: 6987 Asayiş
Kiraz bahçelerini kar vurdu
24 Mayıs 2020 Okunma: 4709 Tarım
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın