Karamandan.com

Karamandan.com

18 Haziran 2019 Salı
Karaman'da mera kavgası 4 yaralı
Karaman’da aynı köyde oturan iki besicinin mera kavgası: 4 yaralı.
Kategori : Asayiş
18 Mayıs 2019 05:32
 
Karaman'da mera kavgası 4 yaralı

Karaman’da aynı köyde oturan iki besicinin mera kavgası: 4 yaralı.

Karaman’da aynı köyde oturan iki besicinin arasında yaşanan mera kavgasında 4 kişi darp sonucu yaralandı.

Kavga, Karaman’ın Kazımkarabekir ilçesine bağlı Sinci köyünde yaşandı. Alınan bilgiye göre, aynı köyde oturan ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Şakir G. ile Selman ve Memiş E. kardeşler arasından çıkan mera kavgasına çobanlarla akrabaları da katılınca 4 kişi yaralandı.

Darp sonucu yaralanan taraflardan Selman ve Memiş E., kardeşler ambulansla kaldırıldıkları Karaman Devlet Hastanesinde, Şakir G. ile amcası Mehmet G’de özel bir hastanede tedavi altına alındı. Jandarma, yaşanan kavgayla ilgili soruşturma başlattı. 

Kavganın sebebi mera kavgası

Özel hastanede tedavi altına alınan Şakir G. ile amcası Mehmet G’nin akrabası Kemal Ok, çıkan kavganın mera yüzünden olduğunu söyledi. 

Olayın hırsızlıkla hiç bir alakasının bulunmadığını anlatan Ok, uzun süredir benim yakınlarım ile karşı taraf arasında merada koyun otlatırsın otlatamazsın tartışması vardı. Geçtiğimiz günlerde bizim çobanı sıkıştırmışlar burada koyunları otlatma diyerek. Bugünde yine aynı merada koyunları otlatmakta olan bizim çobanın yanına gelerek dövmeye kalkışmışlar.

Çobanımız ise koyunların sahibi Şakir G’yi telefonla arayarak durumu bildirmiş. Bunun üzerine Şakir G’de arabasına binerek koyunların bulunduğu meraya gitmiş. Durumu fark eden amcası Mehmet G’de, kavga yapmasınlar diyerek Şakir G’nin arkasından gitmiş. Tartışma kavgaya dönüşünce birbirlerini darp etmişler. Kavgaya karşı tarafın Afganistan uyruklu dört çobanı da katılmış” dedi.

 

Okunma : 16647
Foto galeri
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman’da silahlı saldırıya uğrayan iki kişi yaralandı
15 Haziran 2019 Okunma: 14569 Asayiş
Karne almayı beklerken babasının vefat haberini aldı
16 Haziran 2019 Okunma: 10700 Yaşam
2. Kattan Düşen Bebek Defnedildi
16 Haziran 2019 Okunma: 9113 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın