Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ekim 2018 Salı
Karaman'da inanılmaz olay
Oturdukları ev ve arabaları sürekli yakılan aile geceleri uykusuz geçiriyor.
Kategori : Asayiş
12 Şubat 2018 16:28
 
Karaman'da inanılmaz olay

Oturdukları ev ve arabaları sürekli yakılan aile geceleri uykusuz geçiriyor.

Karaman’da bir aile, kiracı olarak oturdukları ev ile araçlarının sürekli olarak kundaklanmasından dolayı geceleri uyuyamıyor.  

Alınan bilgiye göre, Hisar Mahallesi 451 Sokak’ta bulunan iki katlı evin birinci katında kiracı olarak oturan Ümit ve Fadime Adıgüzel çiftinin son olarak evlerinin önünde park halindeki servis minibüsü, geçtiğimiz gece saat 01.30 sıralarında kimliği belirsiz bir kişi tarafından benzin dökülerek kundaklandı. Güvenlik kamerasının kaydettiği görüntülerde evin önüne gelen kimliği belirsiz kişi bidondaki benzini minibüse dökerek ateşe verdikten sonra hızla olay yerinden koşarak kaçtı. Görüntülerde servis minibüsünün alev topuna döndüğünü gören aile ellerinde su dolu kovalarla yanan minibüsü söndürmeye çalışırken, olay yerine gelen itfaiye ekibi ise yangını tamamen söndürüyor.

"2,5 yıl içinde 6 kez kundaklama yaşadılar"

Bu eve yaklaşık olarak 2,5 yıl önce kiracı olarak oturduklarını anlatan Fadime Adıgüzel, "Bu süre zarfında daha önceden evimizin merdiven altı, avludaki elektrikli motor ve yine avludaki kanepeler kundaklandı. Ayrıca oturduğumuz evin üst katının balkon kısmındaki eşyalar da yakılmıştı. Son olayda ben evde televizyon izlerken dışarıdan bir anda ışık geldiğini fark ederek pencereden bakınca aracımızın yandığını gördüm. Eşimi uyandırmamla birlikte kovalar ve su hortumu ile aracımızdaki yangını kendi imkanlarımızla söndürdük’’ dedi.

"Kundakçı için eve güvenlik kamerası kurdular"

Bu yangınların sıklığı nedeniyle üst komşularıyla ortaklaşa evin çevresine güvenlik kamerası kurduklarını da belirten Fadime Adıgüzel, "Bu evin ilk sahibi bu yangınlar nedeniyle satmış. Biz yaklaşık 2,5 yıldır bu evde oturuyoruz ve toplamda 6 kez değişik bölgelerinden evimiz kundakçının hedefi oldu. Güvenlik kameralarında bir şahsın hızlıca evimizin önündeki aracın önüne gelerek benzin dökmek suretiyle ateşe verdiği görülüyor. Biz biran önce bu şahsın yakalanmasını istiyoruz. Geceleri korkudan uyuyamıyoruz. Böyle devam ederse buradan taşınmak zorunda kalacağız" diye konuştu.  KARAMAN (İHA)

Okunma : 12789
Foto galeri
GÜNEY EMLAK
isabet
Aktekke
gultes c6
Gündem haberleri
Karaman'da trafik kazası: 1 Ölü
19 Ekim 2018 Okunma: 13305 Asayiş
İstanbul'da Aranan Katil Zanlısı Karaman'da Yakalandı!
19 Ekim 2018 Okunma: 12450 Asayiş
Kar değil dolu
22 Ekim 2018 Okunma: 8996 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın