Karamandan.com

Karamandan.com

18 Ağustos 2019 Pazar
Karaman Polisi; Suçlulara yönelik mücadelemiz devam edecek
Emniyetten bahar temizliği, Karaman’da polisin son günlerde ardarda yaptığı başarılı operasyonlar vatandaşlardan takdir topluyor.
Kategori : Asayiş
15 Mart 2019 23:54
 
Karaman Polisi; Suçlulara yönelik mücadelemiz devam edecek

Emniyetten bahar temizliği, Karaman’da polisin son günlerde ardarda yaptığı başarılı operasyonlar vatandaşlardan takdir topluyor.

Karaman emniyeti kararlı, yapılan açıklamada; “İl Emniyet müdürlüğü olarak, halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla her türlü suç ve suçlulara yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. ”denildi.


Bugün yakalanıp adalete teslim edilen 7 kişilik suç örgütünün ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda silah ve suç unsuru ele geçiren Karaman Emniyet Müdürlüğü suç ve suçlularla mücadelede kararlılık vurgusu yaptı.

Karaman Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada;

"Karaman Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda; daha önceki tarihlerde birçok iş yeri ve ikamet kurşunlama, yaralama, tehdit, içki kaçakçılığı vb. olaylara karışan şahıslar bir bir yakalanıyor.

Son dönemde ilimiz merkezinde ikamet eden ve tekel bayi çalıştıran (R.G) isimli şahsın liderliğinde suç oluşumu içerisinde oldukları tespit edilmiştir. Sayılan suçları birlikte işledikleri bilgileri alınmış, Ekim 2018 tarihinde Karaman Cumhuriyet Başsavcılığınca suç oluşumunun lideri R.G ve 8 şahıs hakkında: TCK-Madde:220 (Suç İşlemek amacıyla örgüt kurmak, Suç işlemek amacıyla kurulmuş örgüte üye olmak) ve TCK-Madde: 188 (örgüt faaliyeti kapsamında uyuşturucu madde ticareti yapmak) suçlarından planlı soruşturma başlatılmıştır.

Soruşturma devam ederken Ocak 2019 tarihinde suç oluşumu içerisinde yer alan (E.0), (H.K), (F.Ç) ve (B.E) isimli şahıslar Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmaktan tutuklanmış, bu şahıslardan toplamda: 11.765 gram esrar, 1 adet tabanca, 8 adet mermi ele geçirilmiştir. 

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan planlı çalışma 13.03.2019 günü operasyona dönüştürülerek suç oluşumu içerisinde yer alan: (R.G). (M.). (.), (İ.D), (i.E), (A.K), (T.A) yakalanmıştır.

Şahıslara ait ilimiz merkezinde 2 iş yeri, 5 ikamet, Konya il merkezi, Karapınar ve Çumra ilçelerinde 1 iş yeri, 3 ikamet olmak üzere toplam 10 adreste eş zamanlı yapılan aramalarda; 3 adet tabanca, 1 adet tam otomatik tabanca, 5 adet pompalı tüfek, 247 adet tabanca mermisi, 47 adet tüfek kartuşu, 493 adet gümrük kaçağı içki, 140 adet sahte bandrol, 32 adet senet ele geçirilmiştir. 

Yürütülen soruşturma kapsamında suç oluşumu içerisinde yer alan şahısların; Karaman il merkezi, Konya ili Karapınar ve Çumra ilçelerinde; 7 ikamet ve iş yeri kurşunlama, 1 adet yaralama - tehdit, çok sayıda uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti, çok sayıda içki kaçakçılığı olaylarına karıştıkları tespit edilmiştir. 

Yakalanan 7 şüpheli 13.03.2019 günü adli makamlara sevk edilmiştir. 

İl Emniyet müdürlüğü olarak, halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla her türlü suç ve suçlularla yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir"denildi.

SON DAKİKA: Adliyeye çıkatrtılan şahıslardan 6'sı tutuklandı biri adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Okunma : 6183
Foto galeri
EKSPERTİZ
guney sigorta
maboto
Gündem haberleri
Karaman'da bıçaklı kavga 
15 Ağustos 2019 Okunma: 11628 Asayiş
Karaman’da namaz sırasında cami tavanı çöktü
16 Ağustos 2019 Okunma: 11468 Gündem
Bayramlaşayım derken öldürdü
14 Ağustos 2019 Okunma: 10659 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın