Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ağustos 2017 Çarşamba
İnternet Dolandırıcılarına Dikkat
Karaman'da İ.
Kategori : Asayiş
05 Ağustos 2017 17:37
 
İnternet Dolandırıcılarına Dikkat

Karaman'da İ. İ. (1986 doğ.) adlı bir vatandaş internet üzerinden dolandırıldı.

Olay şöyle gelişti; İ.İ. internette Epitelyum isimli reklam ve inşaat şirketinin Türkiye genelinde yatırımcı aradığını ve 1 adet reklam kredisini 177 TL karşılığında verdiğini görünce şirketle internet üzerinden temasa geçti. Görüştüğü kişiler kendisine şirket bünyesinde her aldığı reklam kredisi için yüksek meblağda kar payı vereceklerini söylemeleri üzerine, eşinin Halk Bankası Ermenek Şubesindeki hesabından şirketin hesabına 7 adet reklam kredisi karşılığı 1.239 TL para yatırdı. 

Dolandırıcılar vatandaş şüphelenmesin diye kendisine şirket bünyesindeki hesap hareketlerini görmesi için şifre ile girilen bir blok açtılar. İ.İ. buradan hesabı günlük kontrol etmeye başladı. İlk zamanlar her 1 reklam kredisi için 0,75 krş kar payının hesabına geçtiğini gördüğünü beyan eden vatandaş, kar paylarının 50 TL'yi bulması üzerine şirketin hesabına parasını yatırdıktan yaklaşık 1 hafta sonra hesaba giremez olduğunu söyledi. 

Bunun üzerine kendisi gibi dolandırılan diğer sözde yatırımcılarla temasa geçen İ.İ,, şirket ortaklarının kaçtıklarını gerekli şikayetleri yapmalarını söylemeleri üzerine dolandınldığını anladığını ifade etti. İ.İ. Şirket sahibi şüpheli Z. O. B. (1995 doğ.)'tan şikayetçi olduğunu beyan etti ama polis şüphelinin izine hiç bir yerde rastlayamadı. Olayla ilgili tahkikat devam ediyor.

Okunma : 2436
Foto galeri
Aktekke
hacamat
Göksu Emlak
yg makina
gultes c6
Başarı
Gündem haberleri
Gazi Dükkan Mahallesinde Satılık Daire
12 Ağustos 2017 Okunma: 18319 Ekonomi
Kim bu adam, neyin peşinde?
13 Ağustos 2017 Okunma: 16484 Siyaset
Şarampole yuvarlanan sürücü hayatını kaybetti
15 Ağustos 2017 Okunma: 9671 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın