Karamandan.com

Karamandan.com

26 Nisan 2018 Perşembe
Haftalık gazete sahibine silahlı saldırı
Konya’da internet haber sitesi sahibi bir kişi silahlı saldırıda yaralandı.
Kategori : Asayiş
18 Mayıs 2017 11:20
 
Haftalık gazete sahibine silahlı saldırı

Konya’da internet haber sitesi sahibi bir kişi silahlı saldırıda yaralandı. Saldırgan olaydan 2 gün sonra polise teslim oldu. 

Olay, 14 Mayıs Pazar günü gece saatlerinde merkez Selçuklu ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, haftalık gazete ve internet haber sitesi sahibi Mustafa Korkmaz, bir tanıdığı ile birlikte kendi aracına binen şahsı istediği adrese bıraktıktan sonra şahıs arabadan inerken yanındaki tabancayla ateş etti. Kurşunlardan üçü sağ bacaktan girip çıkarken bir kurşun sol bacakta kaldı.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan yaralı şahıs bacakları alçıya alınarak taburcu edildi. Korkmaz, son dönemlerde FETÖ ve bu guruplarla bağlantılı kişiler hakkında haberler yaptığı için hedef olduğunu iddia etti. Elindeki bilgi ve belgeleri Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere Adalet Bakanlığı ve ilgili adreslere gönderdiğini ileri süren Korkmaz, “Bir arkadaşım daveti üzerine yanına gittim. 

Bu arkadaşımla bir süre sohbet ettikten sonra yanında gördüğüm ve sadece merhabalaştığım bir kişiyi de talebi üzerine evine bırakabileceğimi söyleyerek aracıma aldım. Arkadaşımı evine bıraktım ve bu şahsı istediği adrese götürdüm. Şahıs arabadan inerken ‘İyi akşamlar’ dedikten sonra belinden silahı çıkararak 5-6 el ateş etti. Kurşunlardan 3’ü sağ bacağıma girip çıktı. Çıkan kurşunlardan biri sol bacağıma girerek burada kaldı” dedi.

Korkmaz, olayı azmettirdiğini düşündüğü kişiler hakkında ifadesinde polise bilgi verdiğini bildirdi. Korkmaz, “15 Temmuz öncesi ve son zamanlarda FETÖ ile Konya’daki uzantılarını defalarca haber yaptım. 2016 yılının başında şikayetler üzerine haber sitemize erişim engeli geldi. Haklı olduğumu dile getirerek itirazlarda bulundum. Hukuk mücadelem sürüyor. Şahsım vurularak gözdağı verilmek isteniyor” diye konuştu.

Silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen S.Ö. ise olaydan 2 gün sonra polise giderek teslim oldu.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Okunma : 3421
Foto galeri
Göksu Emlak
gultes c6
lavinya
Aktekke
Gündem haberleri
Taşlık alanı badem bahçesine dönüştürdü
25 Nisan 2018 Okunma: 18438 Tarım
Karaman'da silahlı saldırı
22 Nisan 2018 Okunma: 17862 Asayiş
900 İŞÇİ ALINACAK
24 Nisan 2018 Okunma: 12143 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın