Karamandan.com

Karamandan.com

23 Temmuz 2019 Salı
Fatma Uyanık Davasında Flaş Gelişme
Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde, kaybolan Fatma Uyanık'tan bir buçuk yıldır haber alınamıyordu bugün yeni gelişme yaşandı.
Kategori : Asayiş
03 Nisan 2019 22:19
 
Fatma Uyanık Davasında Flaş Gelişme

Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde, kaybolan Fatma Uyanık'tan bir buçuk yıldır haber alınamıyordu bugün yeni gelişme yaşandı.

Sarıveliler ilçesinde yaşayan Fatma Uyanık, 5 Ekim 2017 tarihinde, annesi Zahide Uyanık ile birlikte evlerinden 15 kilometre uzaklıktaki bahçelerine gitti. Buradaki bağ evinde 1 gece kalan anne- kız, ertesi sabah bir süre bahçede çalıştı. Genç kadın, bahçedeki yarım kalan sebzeleri suladıktan sonra 'akşama doğru ben kendim gelirim' diyerek annesini öğle saatlerinde ilçedeki evlerine gönderdi. Fatma Uyanık'ın havanın kararmasına rağmen eve dönmemesi üzerine yakınları aramaya çıktı. 

Tüm çabalara karşın sonuç alınamayınca aile fertleri, jandarma ile polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Jandarma ve AFAD ekipleri, bağ evinin bulunduğu bölgede aylarca arama yaptı. Ancak Fatma Uyanık'ın izine rastlanılmadı. Göletler dahil her yer arandı. Ancak bir sonuca varılamadı. Ailesi fenomen sabah programı Müge Anlı ile Tatlı Sert'e başvurdu. 

Araştırmacı gazeteci Müge Anlı Karaman'da kaybolan Fatma Uyanık'a ne olduğunu hala araştırıyor.

YENİ GELİŞME VAR

Alınan bilgilere göre bir süre önce Karaman İli Sarıveliler İlçesine yeni atanan savcı olayın dosyasını yeniden inceledi. Savcının kayıp kadının cep telefonu sinyallerini inceleyerek en son sinyal alınan Tepeardı bölgesi üzerine yoğunlaştığı bildirildi. Bugün sabah olayda adı geçen ve iddiaların odağında bulunan V.V, ile birlikte yakınları M.V. ve A.O. adlı şahıslar gözaltına alındı.

Yeniden sorgulanan zanlıların ifadelerinden sonra Tepeardı mevkiine yoğunlaşan yetkililer bölgeye iş makineleri vasıtası ile yol açarak kazı çalışması yaptıkları alınan bilgiler arasında. Haberimizin yayına girdiği sıralarda bölgedeki kazı çalışmasının çamur nedeniyle yarına kadar durdurulduğu bilgisi alındı. 

Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

 

Okunma : 15575
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da traktör devrildi: 1 genç hayatını kaybetti!
20 Temmuz 2019 Okunma: 30814 Asayiş
Sağ kurtulan olmadı; 7 ölü
21 Temmuz 2019 Okunma: 18413 Asayiş
Karaman'da işyeri önünde silahlı saldırı
19 Temmuz 2019 Okunma: 14182 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın