Karamandan.com

Karamandan.com

13 Aralık 2019 Cuma
Ermenek’te engelli öğrencilere madalya
Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlikte, engelli öğrenciler arasında balon yarışması düzenlendi.
Kategori : Gündem
03 Aralık 2019 16:56
 
Ermenek’te engelli öğrencilere madalya

Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlikte, engelli öğrenciler arasında balon yarışması düzenlendi. Yarışma sonunda tün engelli öğrenciler birinci sayılarak madalya verildi.

Güneyyurt Şehit Mehmet Kızılca Ortaokulunda, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir program düzenlendi.

Programda konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Açıkgöz, “Bizler kadim bir medeniyetin evlatlarıyız. Sadece insanı değil, hayvanları, bitkileri, hatta taşa ve toprağa saygı duyan insanlarız. Engelli olmak bir kusur değildir. Asıl engel, zihinlerde ve kalplerdedir. Sevgi, saygı, umut ve azimle tüm engeller aşılabilir.

Gerçek engelli, bu değerleri kaybedenlerdir. Kimsenin insan haklarına, engel olmadığı engelsiz bir hayat ve dünya dileğiyle, sadece bugün değil her gün de hatırlanmanız ve hatırlamaları temennisiyle tüm engellilerimizin gününü tebrik eder sağlık mutluluk ve huzur dolu ömürler dilerim” dedi.

Kutlama programı, öğrencilerin şiirler okuması ve yaptıkları gösterilerle sona erdi. Programa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Açıkgöz, şube müdürleri, öğretmenler ile veliler ve vatandaşlar katıldı.

 

Okunma : 915
Foto galeri
MEVLANA YEMEK
İSABET
EKSPERTİZ
YARIŞMA
guney sigorta
maboto
seç
Gündem haberleri
Karaman’da karı-kocayı trafik kazası ayırdı  
09 Aralık 2019 Okunma: 14458 Asayiş
Karaman'da 4 kişi suçüstü yakalandı!
09 Aralık 2019 Okunma: 11436 Asayiş
Karaman'a önce bol yağmur ardından sağanak kar!
10 Aralık 2019 Okunma: 9834 Karaman Hava Durumu
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın