Karamandan.com

Karamandan.com

13 Aralık 2018 Perşembe
Çocuğumu Düşündüm Böyle Bir Şey Yaptım
Konya’da bir tuvalette domuz bağıyla bağlandığını iddia eden kişinin yaralama suçundan aldığı adli kontrol imzasını atmayınca cezaevine girme korkusuyla plan yapıp tanıdığı iki çocuğa kendisini bağlattığı ve polise ihbar ettirdiği ortaya çıktı.
Kategori : Asayiş
08 Ocak 2018 15:30
 
Çocuğumu Düşündüm Böyle Bir Şey Yaptım

Konya’da bir tuvalette domuz bağıyla bağlandığını iddia eden kişinin yaralama suçundan aldığı adli kontrol imzasını atmayınca cezaevine girme korkusuyla plan yapıp tanıdığı iki çocuğa kendisini bağlattığı ve polise ihbar ettirdiği ortaya çıktı. 

Olay, geçen Cumartesi günü saat 21.30 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Sarayköy Mahallesi Konya-Beyşehir yolunun 10. kilometresinde meydana geldi. İddiaya göre, Beyşehir'den Konya'ya otostop çekerek gittiklerini öne süren K.S. (16) ile Y.B. (16) tuvalet ihtiyacı için yol kenarında indikten sonra boş arazide bulunan tuvaletten çığlık sesi duydu. Bunun üzerine iki arkadaş yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta uygulama yapan trafik polislerinin yanına giderek durumu bildirerek yardım istedi. Olay yerine giden polis, belirtilen tuvalette domuz bağı yöntemiyle bağlanan Muhammed C.’yi bağlı olduğu yerden kurtardı. Olay yerine sevk edilen 112 acil servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak Muhammet Ç. tedavi altına alındı. 

Muhammed C.’yi bulan gençlerden Yusuf B., gazetecilere röportaj vererek, "Biz arkadaşımla buraya geldik. Ses gelince korktuk, yola tekrar kaçtık. Bizi Beyşehir'den getiren şoför ben başıma bela alamam diyerek gitti. Polis ağabeylere haber verdik. Sonra buraya gelerek kurtardık" diye konuştu. 

“Çocuğumu tekrar göremem diye böyle bir şey yaptım”

Olay üzerine çalışma başlatan Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, karayolunda bulunan trafik kameralarını incelemeye aldı. İncelenen kamera kayıtlarında Muhammet C.’nin Derbent ilçesi tarafından motosikletle geldiğini tespit eden polis, Muhammet Ç.'nin tekrar ifadesine başvurdu. Muhammet Ç.'nin çelişkili ifadeler vermesi üzerine polis, bu kez de Muhammet Ç.'yi bulduklarını iddia eden gençlerle tekrar görüşerek ikinci kez ifadelerini aldı. İkinci kez ifadeleri alınan Kerem S. ile Yusuf B.'nin polise daha önceden tanıdıkları Muhammet C.’nin yardıma ihtiyacı olduğunu söyleyip kendisini iple bağlamalarını ve polise haber vermesini istediklerini itiraf etti. Gençlerin ifadeleri doğrultusunda polis ekipleri, Muhammet C.'nin daha önce yaralama suçundan aldığı adli kontrol kararı için atması gereken imzayı atmadığını belirledi. 

Bunun üzerine suçunu itiraf eden Muhammet C., “Denetimli serbestliğim vardı. Daha önceden de denetimimi yaktığım için 10 ay cezaevinde yatmıştım. Bir yaşında çocuğum var. Tutuklanırım, onu bir daha göremem diye korktum. O nedenle böyle bir şey yaptım” dediği öne sürüldü. 

Öte yandan, 'Suç uydurma ve yalan beyanda bulunma' suçlarından hakkında yasal işlem yapılan Muhammet C.'nin işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Okunma : 1196
GÜNEY EMLAK
gultes c6
Aktekke
Gündem haberleri
Karaman Sarıveliler yolunda görüntülenen domuz sürüsü şaşkınlık yarattı
10 Aralık 2018 Okunma: 11055 Magazin
KANLAR İÇİNDE YERE YIĞILDI
09 Aralık 2018 Okunma: 9529 Asayiş
Türklerin soy ağacının il il listesi! Hangi Türk boyundansınız?
12 Aralık 2018 Okunma: 8775 Yaşam
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın