Karamandan.com

Karamandan.com

17 Kasım 2018 Cumartesi
CEYDA'NIN KATİLİ TUTUKLANDI
Karaman'da geçtiğimiz 2 Ocak günü barışma teklifini reddeden 18 yaşındaki eski kız arkadaşı Ceyda Aycan'a parkta kurşun yağdıran 29 yaşındaki Durmuş Türkiş çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Kategori : Asayiş
21 Ocak 2018 13:07
 
CEYDA'NIN KATİLİ TUTUKLANDI

Karaman'da geçtiğimiz 2 Ocak günü barışma teklifini reddeden 18 yaşındaki eski kız arkadaşı Ceyda Aycan'a parkta kurşun yağdıran 29 yaşındaki Durmuş Türkiş çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Durmuş Türkiş ifadesinde eski kız arkadaşımı barışmak için ikna edemedim belimdeki silahı çıkararak korkutmak istemiştim bilerek vurmadım dedi.

Olay geçtiğimiz 2 Ocak ta meydana geldi. 

İddiaya göre 29 yaşındaki işsiz ve çok sayıda suçtan kaydı bulunan Durmuş Türkiş, eski kız arkadaşı Ceyda Aycan'a kendisiyle konuşmak istediğini söyleyerek mahallelerinde bulunan parka çağırdı. Ceyda Aycan'a barışmak istediğini söyleyen Türkiş, olumsuz cevap alınca çılğına döndü. Turkiş belinden çıkardığı tabancayla genç kıza 3 el ateş etti.

Ceyda Aycan kanlar içerisinde yere yığılırken Durmuş Turkiş kayıplara karıştı. Cinayetin ardından kayıplara karışan Durmuş Türkiş'in izini süren cinayet bürosu dedektifleri, Türkiş'in Karaman'dan ayrıldığını ve sahte bir kimlik ile telefon hattı aldığını tespit etti. 

Çalışmaları bu yönde derinleştiren cinayet bürosu dedektifleri Durmuş Türkiş'in Ankara'nın Polatlı ilçesinde bulunan bir gazinoda işe başladığını ve sahte kimlik ile bir otelde kaldığını belirledi.

Otele operasyon düzenleyen ekipler Durmuş Türkiş'i olayda kullandığı  SIG SAVER marka tabanca ile birlikte yakaladı.

Karaman'a getirilen Türkiş işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Türkiş burada verdiği ifadesinde eski kız arkadaşı ile barışmak istediğini, onu unutamadığını söyledi. Türkiş; "O gün konuşmak üzere Ceyda'yı parka çağırmıştım. Ceyda arkadaşı Sahir K. ile birlikte parka geldi. Ceyda'ya onu sevdiğimi söyledim barışmak istediğimi söyledim. Ceyda benimle barışmak istemediğini söyledi. Bende Ceyda'yı korkutmak için belimdeki silahı çıkararak yere doğru ateş ettim. Amacım onu korkutmaktı bilerek öldürmedim. O mermilerin nasıl Ceyda'ya isabet ettiğini bilmiyorum" dedi.

Durmuş Türkiş çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Karaman M Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Okunma : 19234
Foto galeri
GÜNEY EMLAK
gultes c6
Aktekke
Gündem haberleri
Çöp evin temizlenmesi için cadde trafiğe kapatıldı
15 Kasım 2018 Okunma: 14699 Gündem
Karaman'a yeni Otel Yatırımı; New Karaman Otel Açılıyor
13 Kasım 2018 Okunma: 8601 Ekonomi
Karaman Milletvekilinin amcası ölü bulundu
15 Kasım 2018 Okunma: 7853 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın