Karamandan.com

Karamandan.com

18 Ekim 2018 Perşembe
72 yaşında, evin geçimi onun 'ellerinde'
Mustafa Atik, 72 yaşında olmasına rağmen el arabası ile hırdavat ürünleri satarak geçimini sağlıyor.
Kategori : Yaşam
10 Ağustos 2018 12:23
 
72 yaşında, evin geçimi onun 'ellerinde'

Mustafa Atik, 72 yaşında olmasına rağmen el arabası ile hırdavat ürünleri satarak geçimini sağlıyor. Karaman’da yaşayan Mustafa Atik Sosyal medya üzerinden paylaşılan bir fotoğraf ile tanındı.

Haftanın 2 günü elindeki Pazar arabası ile Karaman’dan Konya’ya satış için giden Mustafa dedenin hikâyesi ise örnek olacak bizlere.

DİLENMİYORUM; ÇALIŞIYORUM

El arabası ile hırdavat ürünlerinden elde ettiği gelirle ailesinin geçimini sağladığını belirten Atik, ‘’ 72 yaşındayım, ayda 500TL engelli maaşım var, 350tl ev kirası ödüyorum çalışmak zorundayım, kalbimden ve dizimden rahatsızım fakat ailemin geçimini sağlamak zorundayım. Dilenmiyorum, hırsızlık da yapmıyorum sadece çalışıyorum geçinmeye çalışıyorum, yeşil kart sahibiyim, sosyal yardımlaşma kömür yardım yapıyor devletimden hiçbir beklentim yok sağ olsunlar ‘’dedi.

KALP AMELİYATINI OLMAK İSTEMİYOR

72 yaşındaki Mustafa Atik, Kalbinden 2 kez anjiyo olmuş diz kapağı ameliyatı olmak zorunda fakat eşi ve bir çocuğunun geçimi ona ait. Üçüncü kez kalp ameliyatı olmak istemiyor. Ailesinin geçimini sağlaması nedeni ile ameliyat olmaktan kaçınıyor.

HAYIRSEVER VATANDAŞ’TAN DESTEK

Almayan’da yaşayan gurbetçi ise Sosyal medya üzerinden haberdar olduğunu söylerek Mustafa Dede’yi ziyaret etti. İsminin verilmesi istemeyen hayırsever bir Hanımefendinin zor şartlarda ödemesini yaptığı 3 tekerlekli aracın kalan 6 taksitini kapatması Mustafa dedeyi duygulandırdı.

 

Okunma : 3230
Foto galeri
isabet
gultes c6
GÜNEY EMLAK
Aktekke
Gündem haberleri
13 Kattan Düşerek Hayatını Kaybetti!
16 Ekim 2018 Okunma: 21519 Asayiş
Katil Cinayetini İtiraf Etti!
16 Ekim 2018 Okunma: 13262 Asayiş
Sevindiren Büyük Müjde
16 Ekim 2018 Okunma: 11544 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın