Karamandan.com

Karamandan.com

26 Mayıs 2020 Salı
18 hayvanı çalındı sanıyordu jandarma 42 hayvanını bulup teslim etti
Karaman'da küçükbaş hayvanları çalınan S.
Kategori : Asayiş
08 Nisan 2020 16:44
 
18 hayvanı çalındı sanıyordu jandarma 42 hayvanını bulup teslim etti

Karaman'da küçükbaş hayvanları çalınan S.Ö. isimli şahıs 18 adet hayvanım çalındı diye jandarmaya ihbarda bulunurken, jandarma şahısın haberi olmadan çalınan diğer hayvanlarıyla birlikte 42 adet küçükbaş hayvanı hırsızlarıyla birlikte yakaladı.

6 Nisan Pazartesi günü Karaman'ın Ayrancı ilçesine bağlı Ağızboğaz köyündeki S.Ö. isimli şahısın ağılında bulunan 18 adet küçükbaş hayvanın kimliği belirsiz kişi ve kişilerce çalındığı ihbar edildi.

Hayvan hırsızlığı olayı ile ilgili Karaman Il Jandarma Komutanlığı JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi) ekiplerinin yaptığı çalışma ve araştırmalar sonucunda hayvanların, N.C. ve Y.B. isimli şahıslar tarafından çalındığı tespit edildi.

Şüphelinin ağılında yapılan aramada aynı mağdura ait ve yaklaşık bir ay önce çalınan ancak mağdurun haberinin olmadığı 24 adet küçükbaş hayvan daha tespit edildi. Toplamda 42 adet küçükbaş hayvan sahibi S.Ö.'ye geri verildi.

Olay şüphelileri N.C. ve Y.B isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Sevk edildikleri mahkeme tarafından N.C. isimli şahsa ev hapsi cezası verilirken Y.B.isimli şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Karaman Il Jandarma Komutanlığı, "Halkımızın huzur ve güvenliği için suç ve suçlularla mücadele kapsamında operasyonlara kararlılıkla devam edilecek olup, duyarlı vatandaşlarımızın 112 Acil Çağrı Merkezi telefonlarına her türlü ihbarları bildirmeleri emniyet ve asayişin sağlanması konusunda etkinliği artıracaktır. İlimiz genelinde suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir." açıklamasında bulundu.

 

Okunma : 6379
Foto galeri
karaman


guney sigorta
seç
atsepete
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman sessizliğe büründü
23 Mayıs 2020 Okunma: 9674 Gündem
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 8226 Asayiş
Karaman Sokakları boş kaldı!
23 Mayıs 2020 Okunma: 5679 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın