Uyan Karaman Belediyespor Uyan | Karamandan.com - Karaman Haber

Uyan Karaman Belediyespor Uyan | Karamandan.com - Karaman Haber

28 Ocak 2021 Perşembe
Uyan Karaman Belediyespor Uyan

Üzülerek söylemeliyim ki, Karaman Belediyespor henüz ligin talep ettiği fiziki koşullara sahip değil. Lig rekabetinin gerektirdiği fiziksel performans açısından son derece zayıf. Yavaş tempoda oynanan maçlarda bile oyuna hakimiyet agresif oyun anlayışını göremedik. Görmek istiyoruz bu oyun anlayışı ile birlikte eminiz ki puanlar gelecek.

Malum maçlarda seyirci olmaması sahamızda ve deplasman da dezavantaj Karamanoğulları taraftar grubu takıma sahip çıkıyor. Maç öncesi ve sonrası desteğini sosyal medya aracılığı ile olsun antrenman sahasında oyuncularımıza kattıkları pozitif enerji ile katkılarını her zaman ki gibi göstermektedirler. Malum covid-19 kuralları doğrultusunda stadımız da tam kapasite ile yer alamamak benim gibi bütün gönül veren taraftarımızı da derinden üzüyordur.

Bütün maçlar için ayrı ayrı yorum yapmayacağım genel olarak bazı anlarda tempoyu yükseltiyoruz ancak sonunu getiremiyoruz. Goller ve puanlar gelsin.

17 takımlı 3.lig 2.grupta 16.sırada olmamız bunun göstergesidir. 

Tüm takımın katıldığı tempo takım olmalıyız geldiğimiz bu 3.ligin hakkını vermeli ve hakkettiğimiz yerlere gelmeliyiz. Yoksa bu serüvende maalesef geçmişe dönmeyelim.

Organize ataklar birlikle mücadele etmeliyiz. Bu zamanlarda yönetim takım taraftar olarak buna çok ihtiyacımız var ve inanıyoruz.

İnandığımızda neleri yapabileceğimizi hep birlikte GÖRDÜK. 

Şimdi bunu sürekli hale getirmeliyiz. Bu ligde geçici olmadığımızı cümle aleme gösterme zamanı.

Futbol oyununun, oyun kuralları temel ve basittir. Eğer uzun vuruşlarla topu rakip yarı sahaya taşımak istiyorsan, o uzun vuruşlar sonrası oluşacak pozisyonlar için ikinci topları kazanma planına sahip olacaksın. Yoksa aslında her uzun vuruş rakibe yapılan gönüllü ikramdan başka bir sonuç doğurmaz. 

Uzun vuruş tercihi aslında defansif bir tercihtir. Topu uzaklaştırma kendinden çıkartma gibi bir aksiyondur… Her uzun vuruş sonrasında takım defansı hızla ileri çıkmalı, orta sahası da topun atıldığı bölgeye yaklaşmalı ki, ikinci top kazanma ihtimali oluşsun. Hem uzun vuruyor hem de uzun vurmanın hiçbir gereksinimini karşılamıyor. Bu olmaz. Bu kabul edilemez.

Futbol oyunu esas olarak rakibe oynayacak zaman bırakmama oyundur. Topa sahip olma topa sahip olduğunda da organize atak geliştirme oyunudur. 

Halk diliyle bambum oynanmaz. 

Ben bir teknik direktör değilim kimsenin işine de karışmam söz konusu değil ancak futbol hemen hemen hepimizin hayatının bir parçası oynanan oyunlar üzerinden fikirler yorumlar yapabiliyoruz.

Ligin başı derken ortası geliyor. Artık puanlar lazım…

Karaman Belediyespor kulübümüzün hedefine ulaşması adına takıma kulübe her zaman sahip çıkan davasından asla vazgeçmeyen desteğini asla esirgemeyen başta Sayın belediye başkanımız Savaş Kalaycı için, Her daim kulübüne takımına sahip çıkan evimizde ve deplasmanlarda büyük destek veren Karamanoğulları taraftar gurubu için, Halkımız için, kulübümüze bu zamana kadar emek veren katkı sağlayan yönetimde görev almış herkes için. 

Karaman ili olarak alınan başarılar sonrası ilimizin ekonomisi tanıtımı için Hep birlikte her zaman olduğu gibi gün birlik günü bu hafta ile birlikte Karaman Belediyespor kulübümüz aldığı puanlar ile adından söz ettirmesi dileğiyle hedefimiz olan 2.lige yükselmek olacaktır.

İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR. İNANDIĞIMIZ YOLDAN DÖNMEK YOK. BAŞARILAR KARAMAN BELEDİYESPOR…

Ali Günay

Okunma : 1382