Özel Bir Yazı (10 Nisan 1983) | Karamandan.com - Karaman Haber

Özel Bir Yazı (10 Nisan 1983) | Karamandan.com - Karaman Haber

16 Ocak 2021 Cumartesi
Özel Bir Yazı (10 Nisan 1983)

37 yıl önce bugün (10 Nisan 1983).

Doğumumdan bugünüme roman olabilecek bir hayat hikayemi anlatıp sizleri sıkmak üzmek istemiyorum. Doğumumla birlikte başlayan hayat yolculuğumda çok badireler atlattım. 

Çok şükür Allaha ki yaşıyor çalışıyor elimiz ayağımız tutuyor. İnsanoğlu elindekilerle yetinmeyi bilmeli beterin beteri var. 

Hani derler ya zaman su gibi akıp geçiyor diye gerçekten de öyle, zaman denilen kavram hayatımızdan o kadar hızlı geçiyor ki bazen günleri bile şaşırabiliyoruz. 

İnsanın mutlu olduğu anlar, üzüntülü olduğu anlarda oluyor. İnsanın yaşı ne kadar artarsa sorumlulukları da o derece artıyor. Hani derler ya “keşke hiç büyümeseydim hep çocuk kalsam” bence öyle değil her şey yaşında güzeldir.

Her şey bir gün biter. Bitmeli de aynı paranın, zamanın, enerjin ve ömrün bittiği gibi. Önemli olan ömrümüzü iyi, doğru yolda adımlarla bitirmektir.

Her yıl geriye dönüp baktığımda hayatımda bazen yanlışların olduğunu da fark ettim. 

Bugüne kadar kimsenin kalbini kırmamaya çalıştım.

Eğer karşımdaki insanın kalbini kırdıysam da mutlaka gönlünü geri almaya çalıştım.

Yaşadığım bir olumsuz durum karşısında empati kurmaya çalıştım. Kimseye karşı ön yargılı olmadım. Hiçbir konuda genelleme yapmadım.

Hoşgörülü olmak, her şeyi ve herkesi severek olduğu gibi kabul etmek olarak algılıyorum.

Bence bunu yapmak, insanları koşulsuz sevmeyi, menfaat gözetmemeyi, sabırlı olmayı öğretir. Elbette ki bu yaşıma kadar yapmadığımdan ve yaptığımdan pişman olduğum şeyler oldu. (Kimin yok ki)

Bugüne kadar hayatımdaki insanları değiştirmeye çalışmadım. İnsanları olduğu gibi kabul etmeyi denedim ve bunu da başardığımı düşünüyorum.

Kimsenin kusurunu yüzüne vurmadım.  37. yaşımı geride bırakırken, kendimi hiç olmadığım kadar güçlü, hiç olmadığım kadar sağlıklı ve hiç olmadığım kadar sevgi/saygı dolu hissediyorum.

Dönmek istediğim hiçbir anım yok. Her şey zamanında güzel ve zamanında anlamlı. En iyi, en mutlu, en huzurlu, en sağlıklı olduğum an şu an. İçimde öyle bir ben var ki, tükendiği mi sandığım her anda bana ‘haydi, yeniden başlıyorsun’ diyor.  Dilerim içimdeki o ben hep benimle olur.

Çok güzel insanlar tanıdım ve tanımaya devam ediyorum. Bazıları hayatımın bir dönemine dokundu ve gitti. Bazıları ise hala hayatımda ve bazıları ise Allah ömür verirse girecek.

Hayatımda olan herkese sonsuz sevgiler, gönlü güzel insanlar iyi ki varsınız.

Dilerim yeni yaşım bana hayalini bile kuramayacağım kadar güzellikler getirir. Yaşamak çok güzel, yaşamayı seviyorum. Doğum günümü hatırlayanlara, anlamlandıranlara ve değer verenlere teşekkür ederim.

Sevgilerimle.
Ali Günay

 

Okunma : 1143