Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan | Karamandan.com - Karaman Haber

Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan | Karamandan.com - Karaman Haber

26 Eylül 2020 Cumartesi
Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan

11 ayın sultanı’ bu kez COVID-19’un dünyayı kasıp kavurduğu bir zamana denk geliyor.

Bir ramazanı şerif ayına daha ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Sevincimiz ile birlikte buruk, üzgün  hiç alışık olmadığımız bir ramazanı serif ayı bizleri bekliyor.

Her anı bir coşku, kelam, hasbihal olan bu mübarek gecelerde maalesef uzun zamandır kapalı olan camilerimiz kapalı olmaya devam edecek.

Bundan önceki ramazanlar da ülkemizin her bölgesinde ramazan şenlikleri, hacivat karagöz orta oyunları, ‘hoş geldin ya şehr-i ramazan’ yazılı camilerimizin çatısı altında dolan camilerimiz, iftarda misafir ağırlama, iftara davetine katılım bu sene bunlar olmayacak ve bunlar gibi sayabileceğim onlarca güzellikler göz doldurup gönülleri feth etmekte bu sene maalesef bunları doya doya yaşayamayacağız bunun hüznünü taşımaktayım.

Önce sağlık her şeyin başı sağlık tabi ki insanoğlu sağlığın olmadı mı ne yapsan boş. Onun için bu süreçte bir yandan virüs illetine diğer yandan bağışıklığımıza dikkat ederek dikkat ederek oruçlarımızı tutacağız. Allah kabul etsin inşallah.

Bu senenin tek değişmeyenleri kanallar da iftarlık ve sahurluk reyting para uğruna çıkan ramazan hocaları olacak. 

Rejinin verdiği müzik eşliğinde insanlardan gelen anlamsız sorulara cevap verilecek. Koskoca bir ay böyle geçecek.

Allah’ın izniyle ailemizle birlikte dolu dolu bir ramazan heyecanı yaşayalım. Her hayır da bir şer her şer de bir hayır vardır diyerek ailemiz ile dolu dolu vakit geçirip maneviyatın en doruklara yükseldiği bu mübarek ayda birlik beraberlik içerisinde bu güzel ayı yaşayalım. 

Dualarımızı eksik etmeyelim. Allah’ın izniyle bu virüs illetide bu mübarek ay içinde biter bizlerde bayramı doya doya yaşarız inşallah.

Tekrar herkese hayırlı ramazanlar tuttuğunuz ve tutacağınız oruçları Allah kabul etsin. 

Rabbim tekrarına kavuşturmayı nasip etsin.

Selam ve dua ile.

Ali Günay

Okunma : 3433