Çocuk Yüzleri İle Giden Gençlerimiz | Karamandan.com - Karaman Haber

Çocuk Yüzleri İle Giden Gençlerimiz | Karamandan.com - Karaman Haber

28 Ocak 2021 Perşembe
Çocuk Yüzleri İle Giden Gençlerimiz

O öğlen kış günü işte o gün bir telefon çaldı. Arayan babamdı bir tireme sesi ile telefonda Ebubekir dedi İşte o an bir yorgunluk ağırlık çöktü , üzerime hayatımda aldığım  en acı haberdi diyebilirim.

Derin bir suskunluk ile birlikte  elim ayağım kesildi.

Biliyorum, hakka yürüyüş teslimiyet herkes için geçerli olacaktır. Ancak daha baharının  çağında büyük emekler verip geldiği gurbet ellerde büyük emekler verip diplomasını aldığı büyük heyecan ve tutku ile gittiği o gemide vefat etti güzel Ebubekir’imiz hepimizin yüreğini canını yaktı yıktı. UNUTULMAZSIN UNUTULMAZ…

Gencecik çağında iki yetim bırakıp giden Burak kardeşim senin kalbin yüreğin varlığın insaniyetin anlat anlat bitmez. Babalık ancak bir insana bu kadar güzel yakışırdı. 

Sizi ben değil benim gibi niceleri unutmaz unutamaz. iki tane birbirinden değerli kardeşlerim benim İyiler iyilik her daim kazanır. Bu dünyadan bizlere düşen hal adalet yolunda sevgi güzellikler biriktirmek İnsanoğlu güzellikler biriktirmeli ki güzel anılsın.

Sevdiklerimizi kaybettiğim ve gerçekten acıların seneleri oldu. Ömrümden ömür aldılar diyebilirim. Allah’ın takdiri Tövbe hak yazmışsa o gelir başa, kabul edemediğimiz çok genç yaşta kaybetmek insanoğlunun içini kor gibi yakıyor parçalıyor. Geriye kalan anılar gülümseler le çekilen küçüklükten bu zamana olan resimler bu noktada yalan dünya demeden insan kendini alamıyor.

Son olarak kaybettiğim can teyzem (Aynur) bahtı kara yüreği sözü özü bir canım teyzem. Rabbim senin mekanını cennet eylesin bu dünyada acı keder yokluk gördün rabbim ahirette seni rahat ettirsin. Güzelliklerine nail etsin inşallah. İnsan en sevdiklerini bir cenaze ortamından bulunduğunda aslında hayatın bir yalandan ibaret olduğunu bir film şeridi gibi gelip geçtiğini daha iyi anlıyor.

Bu yazıma yer verme sebebim gerçekten çok değer verdiğim insanlar bir bir gitti. Yazıma zamanını ayırıp okuyan sayın okurlarımdan istirhamım ruhlarına fatiha göndermeleridir. Allah kabul etsin. Rabbin ahirete göç etmiş bütün cemil cümlesinin eş dost akrabasına rahmet eylesin.

Saygılarımla
Ali Günay

 

Okunma : 1959