Karamandan.com

Karamandan.com

14 Temmuz 2020 Salı
karaman

“KAPIMIZ AÇIKTIR GİRENE” KAMPANYASI
Değerli Karamanlı dostlar, Zaman zaman eleştirdiğimiz anlar olsa dahi, bu şehre ve şehrin insanlarına misafirperverlik ve yardımseverlik konusunda asla laf söyletmem.
Kategori : Köşe Yazıları
31 Mart 2020 16:01
 
“KAPIMIZ AÇIKTIR GİRENE” KAMPANYASI

Değerli Karamanlı dostlar,

Zaman zaman eleştirdiğimiz anlar olsa dahi, bu şehre ve şehrin insanlarına misafirperverlik ve yardımseverlik konusunda asla laf söyletmem.

Geçtiğimiz hafta bir dostumuz aradı ve evlerinde televizyon olmadığı için uzaktan eğitim alamayan iki yavrudan bahsetti. Gariban bir aile olduğu için sosyal medyada isim ve adres dahi belirtmeden yaptığım paylaşımla yardımseverlerden bir adet televizyon talep ettik. İnanır mısınız 12 dakika sonra paylaşımı kaldırdım zira 20 kadar hemşerimiz aradı. Kimi televizyon, kimi erzak, kimi de para yardımında bulundu.

Ben bunu onlarca kez yaşadım. Haberci olduğumuz için zaman zaman mülteci olsun, yerli olsun dara düşen, evi yanan v.s. ailelerin haberlerini yapıyoruz. Haber yayınlandığında öyle yardımlar geliyor ki, gariban ailelerin eksikleri aynı gün tamamlanıyor. Bu olaylar her defasında bir kez daha Karaman ile gurur duymama vesile oluyor.

ŞİMDİ YİNE İŞ BAŞA DÜŞTÜ

Malumunuz devlet tarafından Kıbrıs’ta okuyan öğrencilerimiz Karaman'da karantinaya alındı. Toplam 473 misafirimiz var. Üzücü ki Türkiye haricinde Kıbrıs’ta okuyan ya da çalışan 15 bin üçüncü ülke vatandaşı insan kaderine terkedilirken büyük ülkemiz vatandaşlarımızı ülkemize getirdi. Tabi tedbir amaçlı karantinada tutuluyorlar. Birçok il gibi biz de bu insanları misafir ediyoruz.

Şimdi diyorum ki “Kapımız açıktır girene, lokmamız helaldir yiyene” düsturundan yola çıkarak bir kampanya başlatsak. Misafirlerimize okumaları için kitaplar, şifa niyetine ekşikara üzümler, Ermenek helvası ve Karaman elması hediye etsek. Eksikleri ihtiyaçları devlet tarafından mutlaka karşılanıyor ama yine de bir talepleri var mı sorsak hal hatır etsek güzel olmaz mı?

Onları bir başına orada unutmadığımızı ifade etsek… Güzel olmaz mı?

Adem Kocatürk

Okunma : 3393
karaman


EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Aracın Parçaları 300 Metre Savruldu
11 Temmuz 2020 Okunma: 14495 Asayiş
81 ilin atık sularında koronavirüse bakıldı! Karaman'da durum ne?
10 Temmuz 2020 Okunma: 6027 Gündem
Yunus Emre Lösemiye Yenik Düştü
11 Temmuz 2020 Okunma: 5780 Yaşam
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın