Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ocak 2021 Cumartesi
Vali Koca Ayrancı’da Vatandaşlarla Buluştu
21 Temmuz 2014 Pazartesi günü Ayrancı Yatılı Bölge İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen iftar programına; Vali Murat Koca, eşi hanımefendi Vildan Koca, Garnizon Komutanı J.
Kategori :
22 Temmuz 2014 09:57
 
Vali Koca Ayrancı’da Vatandaşlarla Buluştu

21 Temmuz 2014 Pazartesi günü Ayrancı Yatılı Bölge İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen iftar programına; Vali Murat Koca, eşi hanımefendi Vildan Koca, Garnizon Komutanı J.Kd. Alb. Mustafa Akış, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Ayrancı Kaymakamı Erkan İsa Erat, İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer, daire müdürleri, şehit aileleri ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Kuran-ı  Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında yemeğin ardından Ayrancı Kaymakamı Erkan İsa Erat yaptığı konuşmasında programa katılan herkese teşekkür ederek; “Ramazan aylarında iftar sofralarının etrafında inşa ettiğimiz manevi köprüler kalplerimize huzur yüreklerimize umut olmaktadır. Ne var ki son günlerini yaşadığımız 11 ayın sultanı ramazan ayı bu yıl Gazze’de, Musul’da ve Kerkük’de yaşanan üzücü olaylarla kedere bürünmüştür. Bu nedenle yardımlaşma ve paylaşma gibi en güzel hasletlerin zirveye ulaştığı şu mübarek günlerde buralardaki kardeşlerimizi unutmayalım, onlara bol bol dua edelim.” dedi

Vali Murat Koca ise yaptığı konuşmasında; “ Ramazan ayı rahmet, mağfiret ve kurtuluş ümidinin tazelendiği yardımlaşma dayanışma, birlik ve beraberlik ruhunun canlandığı müstesna bir zaman dilimdir. Fakat bu mübarek ayda içimizi acıtan, bizleri üzen tablolar bulunmaktadır. Bizler gerek Karaman’da gerekse vatanın her bir köşesinde huzur, afiyet ve kardeşlikle Ramazan ayını geçirirken, Irak, Suriye ve Filistin'de hüzünlü olaylara şahit oluyoruz. İnşallah en büyük duamız bu acıların son bulması, bu kardeşlerimizin huzur ve mutluluğa kavuşması içindir.”dedi                              

Vali Koca konuşmasının sonunda iki yıldır Ayrancı İlçesinde görev yapan ve 2014 yılı yaz aylarında çıkacak olan Vali Yardımcısı ve Kaymakam atamaları kararnamesiyle görev yeri değişecek olan Kaymakam Erkan İsa Erat’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, yeni görev yerinde başarılar diledi.

Okunma : 1039
karaman


guney sigorta
sağlam pen
Yavuzlar iplik
Gündem haberleri
Karamanlı İşçilere önce gözaltı, sonra 8 Bin lira ceza iddiası
13 Ocak 2021 Okunma: 21703 Ekonomi
Karaman’ı kim kandırdı?
12 Ocak 2021 Okunma: 7516 Gündem
Karaman'da korona aşılaması başladı
14 Ocak 2021 Okunma: 6144 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın