Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ocak 2021 Cumartesi
Ramazan Bayramı Kutlama Mesajları
Vali Murat Koca Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Kategori :
26 Temmuz 2014 12:00
 
Ramazan Bayramı Kutlama Mesajları

Vali Murat Koca Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. 

Vali Koca yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “ Yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı özel günlerdir. Bayramlar dini ve milli duyguların en üst seviyede yaşanmasının yanı sıra birlik, beraberlik ve bütünleşme zamanıdır. 

Sevgi ve kardeşlik duygularının güçlendiği, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın doruğa ulaştığı Ramazan ayını geride bırakarak, Ramazan Bayramına ulaşmanın huzur, mutluluk ve sevincini yaşamaktayız. Ancak bu yıl bu mutluluk ve sevinci buruk bir şekilde yaşamaktayız. Gazze’de, Irak’ta, Suriye’de ve dünyanın bazı bölgelerinde Müslümanların karşılaştıkları zulüm ve savaş milletçe hepimizi derinden üzmüştür. 

Bizler, dünyanın birçok yerinde bu bayram sevincini bizim gibi yaşayamayan Müslümanların da olduğunu biliyor ve bu bayrama buruk gönülle giren her kardeşimizin hüznünü, acısını da yüreğimizde taşıyoruz. Bu nedenle Mübarek Ramazan Bayramında başta Gazze, Irak ve Suriye olmak üzere dünyanın muhtelif yerlerinde zorda, darda ve sıkıntıda olan bütün kardeşlerimize dua ediyoruz. 

Ramazan Bayramında, başta anne ve babalarımız, eşimiz, akrabalarımız olmak üzere tüm dostlarımızı ve komşularımızı unutmamalıyız. Onların yanında olduğumuzu, sevinç ve kederlerimizi, sıkıntılarımızı paylaşmaya hazır olduğumuzu göstermeliyiz.  Çevremizde bulunan yoksul, kimsesiz ve yetimlere, kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimizin ailelerine de kucak açmalıyız. 

Bu duygu ve düşüncelerle Karamanlı hemşehrilerimin ve tüm İslâm Âleminin mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyor; bayramın, başta ülkemiz ve gönül coğrafyamız olmak üzere İslâm Âlemi ve insanlık için hakiki anlamda bir bayram ve sevince dönüşmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

...

BELEDİYE BAŞKANI ERTUĞRUL ÇALIŞKAN’IN BAYRAM MESAJI

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; Ramazan ayı ve Bayramın en önemli temasının, paylaşmak olduğunu belirterek tüm Karamanlıların Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Başkan Çalışkan Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; belediye olarak vatandaşların huzur içerisinde bir bayram geçirmelerini sağlamak için gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek: “Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının sonuna gelerek bayrama ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Karaman olarak bu yıl vatandaşlarımızla birlikte iftar sofralarında yardımlaşmayı ve paylaşmayı, kültür etkinlikleriyle de birlik ve beraberliği dolu dolu yaşadık. İşte bu güzel hadiseler on bir ayın sultanı Ramazan’ın bereketi. 

Ne yazık ki, çevremizdeki bazı ülkelerde ve özellikle Gazze de Dünya’nın sadece seyrettiği bir dram var. Müslümanlar kan ve gözyaşıyla bayrama giriyor. Onlar için dua ediyoruz. İnşallah en kısa zamanda Filistinli kardeşlerimizin de bayram sevincine ulaşması, kan ve gözyaşı yerine sevinçlerin paylaşılması, huzur içerisinde ülkelerinde bayramlarını yaşamalarını temenni ediyorum.

Ramazan Bayramı’nın ülkemiz için, dostluk ve barışa, sevgi ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle, tüm hemşerilerimin ve İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde bir bayram geçirmelerini diliyorum” dedi.

Başkan Çalışkan, yaptığı açıklamanın sonunda; Bayramın ikinci günü olan 29 Temmuz Salı günü saat 11.00’de, Karaman Kalesi’ndeki Sosyal Tesislerde yapılacak olan Belediye bayramlaşmasına da tüm Karaman halkını davet etti.

...

İL GENEL MECLİS BAŞKANI CELALETTİN GÜNGÖRER’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Ramazan Bayramının mü'minler arasında ayrı bir yeri vardır. Ramazan Bayramı, her gün tutulan orucun iftar vaktindeki sevinci gibi, tutulan bir aylık orucun toplu bir iftar sevincini ifade eder. Bir ay gibi uzun bir süreyle, özellikle Ramazan'ın yaz mevsimine denk geldiği sıcak günlerde nefislerine oruç tutturan mü'minler, sabır imtihanını vererek manevi sorumluluktan kurtulmanın sevincini Ramazan Bayramında yaşama imkânına kavuşurlar.

Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.  Kardeşliğin doğduğu, Sevgilerin birleştiği günlerimizdendir.

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah C.C. kendisine dua edenleri geri çevirmez. Ramazan Bayramında, yüce Allah C.C. tüm dualarımızı kabul etsin. Dualarımızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar saygılar sunarım.

...

Ayrancı Kaymakamı Genel Sekreter V. Erkan İsa ERAT;

Karamanımızın Değerli Basın Mensupları

Dostluk ve kardeşliğin perçinlendiği, dargınlık ve küslüklerin son bulduğu, küçük büyük tüm yüreklerin sevinçle dolduğu, gönüllere umut ışıklarının serpildiği, sıla-i rahmin simgesi, ahde vefanın göstergesi olan mübarek Ramazan Bayramı size, çalışma arkadaşlarınıza, Filistin, Gazze, Musul-Kerkük, olmak üzere tüm İslam âlemine barış, huzur, sevgi ve mutluluk getirmesini dilerim.

...

KARAMAN CHP İL BAŞKANI AHMET ERTUĞRUL'UN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Toplumsal yapımızı güçlendiren, toplumsal yaşamımızı zenginleştiren, geleneklerimizi yaşatan Ramazan Bayramını kutlayacağız. Nefsimizin ıslahına, kalbimizin temizlenmesine, ruhumuzun parlatılmasına vesile olan Ramazan orucunu bitirdikten sonra kardeşliğin, dostluğun dayanışmanın,  yardımlaşmanın  ve  hoşgörünün  öne çıktığı,  pekiştiği özel günlerdir bayramlar.  Bugünlerde, birliğimiz ve dirliğimiz esas alınır, sevgi ve saygı ile  kucaklanılır. 

Bireyleri kaynaştıran, kitleleri bütünleştiren, üzüntüde ve kıvançta birleştiren bayramlar, bu değerlerin toplumsal yaşamda egemen kılınması için fırsat olarak değerlendirilmelidir. Biz dayanışmacı bir toplumuz. “Ateş düştüğü yeri yakar” anlayışının ötesinde, bölücü terör örgütüne karşı bu vatanın varlığı, birliği ve bütünlüğü için verilen mücadele esnasında şehit düşen evlatlarımızın aile ve yakınlarının da acısını paylaşarak onlarla dayanışma içinde olmalıyız. 

Hiçbir kimsenin hiçbir şekilde ayrıştırılmadığı, ötekileştirilmediği, kul hakkının yenmediği, harama el uzatılmadığı, toplumsal barışının sağlandığı, hukuksuzluklarla, kin ve intikamcı yaklaşımlarla vicdanların kanatılmadığı, evrensel hukukun egemen olduğu, İslam dünyasını kan gölüne çeviren uluslararası politikaların parçası olunmadığı, özel yaşamın didik didik edilmediği ve maksatlı kısıtlamalarla temel hak ve özgürlüklerin ortadan kaldırılmadığı  bayram gibi bayramlarda buluşmak dileğiyle tüm halkımızın ve İslam dünyasının Ramazan Bayramını kutluyoruz. Saygılarımla.

...

Ak Parti İl Başkanı Kerim Dereli Ramazan Bayramı Mesajı

İslam âlemi olarak rahmet ve bereket ayı Ramazan-ı Şerif'i tüm fazileti ve feyzi ile geride bırakıp, bir bayrama daha kavuşmanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz.

'Bilindiği üzere en önemli değerlerimizden biri olan dini bayramlarımız, dayanışma, paylaşma ve yardımlaşma duygularının yoğunlaştığı, sevgi, saygı, kardeşlik duygularının pekişmesine, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine en büyük vesiledir.

Bunun yanında  Gazze’de İsrail’in insanlık dışı katliamında kan ve gözyaşı vardı, dram vardı, acı vardı, kısacası bir barbarlık vardı. Batının da desteğini alan İsrail , vahşetinde sınır tanımadı çocuk, kadın, erkek, yaşlı demeden katletti. Artık bıçağın kemiğe dayanmasıyla birlikte Filistin’de 3.İntifada çağrısı yapıldı ve halk bu katliama dur demek için şahlanışa geçti. Ümidimiz odur ki, bu bayramı gerçek bir bayram havasında yaşamak için, Gazze’de bu şahlanış sonuca ulaşsın ve İsrail’in vahşetinin son bulması, Filistin’in acılarının, kan ve gözyaşının dinmesine vesile olsun. Bizler kardeşlerimize dua etmeye devam edelim. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan bu vahşetin son bulması için uluslararası girişimlerini büyük bir gayretle sürdürmektedir.

Birlik ve beraberliğimizi korumaya muhtaç olduğumuz bu günlerde bayramlar daha bir önem arzetmektedir. Bu duygularla Karaman halkının ve tüm İslam coğrafyasının Ramazan Bayramını tebrik ediyorum’’.

...

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet AKÇA Ramazan Bayramı Mesajı

Mübarek Ramazan ayını uğurlamış olmanın hüznünü yaşarken, bayrama  erişmenin sevincini, manevi hazzını, mehabetini, gönül huzurunu hep birlikte yaşıyoruz. Bayramı bayram yapan değerleri unutmayalım. Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, sayılı bayram günleriyle sınırlı tutmayarak yaşamın her evresinde ve tüm ilişkilerimizde hatırlayalım. Unutulmamalı ki, bayramları bayram yapan onu yaşayan ve yaşatanlardır.

Dünyanın değişik bölgelerinde ağız tadıyla bayram yapamayan, her gün kan ve gözyaşı içinde yaşayan Müslümanlar için de bu bayramın huzur ve barış getirmesini diliyorum. “Dünyanın çeşitli bölgelerinde, özellikle de Müslümanların yaşadığı bölgelerde devam eden olaylar bayramı buruk karşılamamıza yol açıyor. Kan ve gözyaşı son bulsun, baskı ve tahakküm bitsin diye dua ediyoruz. Bu düşünceler ile başta şehit ve gazi ailelerimiz olmak üzere bütün Karamanlı hemşerilerimin ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyor, bu güzel bayram coşkusunun kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini temenni ediyor, bayramın insanlığın barış, huzur ve refahına vesile olmasını diliyorum. Bayramın, herkes için özgürce ve insanca yaşayabilme fırsatı doğurması hepimizin ortak isteğidir.”

...

KARAMAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

DEĞERLİ KARAMANLI HEMŞERİLERİMİZ; 

2014 YILI RAMAZAN AYI İÇERİSİNDE, BÖLGE TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE, İLİMİZDEN GEÇİŞ YAPAN YOLCULAR İÇİN DÜZENLEDİĞİMİZ 9. GELENEKSEL  “MÜMİNE HATUN İFTAR SOFRASI” NA RAMAZAN AYI BOYUNCA MADDİ VE MANEVİ KATKILARINDAN DOLAYI; ANI BİSKÜVİ, HAZAL BİSKÜVİ, KARSA BİSKÜVİ VE KOM GIDA FİRMALARINA TEŞEKKÜR EDER, BU VESİLE İLE TÜM KARAMAN HALKININ, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN, HOŞGÖRÜNÜN, YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DUYGULARININ EN GÜZEL BİÇİMDE ŞEKİLLENDİĞİ GÜNLERDEN BİRİ OLAN MÜBAREK RAMAZAN BAYRAMINI KUTLAR, BAYRAMIN ÜLKEMİZE SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR GETİRMESİNİ DİLERİZ.

...

Karaman ESOB Genel Sekreteri Halil İbrahim İNCEKARA

Bayramlar,milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Ramazan Bayramınızı kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim. 

 

Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Şaban Şahin’in Bayram Mesajı

Saadet Partisi Karaman  İl Başkanı Şaban Şahin; bir mesaj yayınlayarak, milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan bayramını kutladı

 

Bayramlar birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en yoğun yaşandığı dönemlerdir. Ramazan ayında oruç tuttuk. Yokluğa sabretmenin, nimete şükretmenin hikmetini anlamaya çalıştık.

Bayramı kutlamaya hazırlandığımız bugünlerde yine tebessümlerimizde acı, sevinçlerimizde burukluk var. İçimizde İslam dünyasında yaşanan acı olaylar var. Komşumuz Suriye’de, Irak’ta, Filistin’de, Doğu Türkistan’da ve Kerkük’te  zulüm altında inleyen kan gözyaşı döken kardeşlerimizin hüznü var. Yiyecek ekmek bulamadığı için açlıktan ölme tehlikesi yaşayan Afrikalı çocukların endişesi var. Zalim ve alçak bir işgalin sonucu hayatını

kaybetmiş yüz binlerce masum Müslümanın acısı var. Oysa daha güzel bir dünya mümkün. Sömürü değil adalet, savaş değil barış üzerine kurulu bir dünya mümkün. Bayramların bayram gibi yaşandığı bir dünya.

Cenab-ı Hak’tan bizlere; gücün değil hakkın hakim olduğu yeni bir dünyanın kurulması için şuurlanma ve çalışma gücü vermesini diliyorum. Bu bayramın İslam aleminin kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Bu vesileyle tüm hemşerilerimizin aziz milletimizin mübarek Ramazan

Bayramı’nı bir kez daha en içten dileklerimle kutluyorum…dedi.

Okunma : 3944
sağlam pen
karaman


guney sigorta
Yavuzlar iplik
Gündem haberleri
Karamanlı İşçilere önce gözaltı, sonra 8 Bin lira ceza iddiası
13 Ocak 2021 Okunma: 21692 Ekonomi
Karaman’ı kim kandırdı?
12 Ocak 2021 Okunma: 7501 Gündem
Karaman'da korona aşılaması başladı
14 Ocak 2021 Okunma: 6133 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın