Karamandan.com

Karamandan.com

22 Eylül 2019 Pazar
Ramazan Ayında Gıda Denetimleri Artırıldı
İl Tarım Müdürlüğü ve Karaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ramazan ayı nedeniyle ortak hareket ederek gıda denetimlerini artırdı.
Kategori :
02 Eylül 2008 14:26
 
Ramazan Ayında Gıda Denetimleri Artırıldı
İl Tarım Müdürlüğü ve Karaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ramazan ayı nedeniyle ortak hareket ederek gıda denetimlerini artırdı. Özellikle halkımızın Ramazan ayında çokça tükettiği Ramazan pidesi, tahinli pide ve ekmek üreten imalathanelerde denetimlerini sıklaştıran ekipler, işletmelerin asgari teknik ve hijyenik şartları yerine getirip getirmediği, çalışanların sağlık karnesi ve üretimde kullanılan hammaddelerin etiketi yönünde kontrollerini titizlikle yapıyorlar.

Karaman halkının gönül rahatlığıyla pide ve ekmek tüketebilmesi için denetimlerin Ramazan ayı sonuna kadar devam edeceğini söyleyen Tarım İl Müdürü Hikmet DOĞRU, “2008 yılı itibariyle ekmek, pide ve pastacılık ürünleri üreten işyerlerinde 225 adet denetim yapılmış, denetimler neticesinde esnafımızın büyük oranda kurallara uyduğu görülmüştür. Eksikliği bulunan esnafımıza da eksikliklerini tamamlamaları için süre veriyoruz ve bu süre sonunda takibini yapıyoruz. Hijyenik ve mevzuatımız açısından eksikliklerini tamamlamayan işyerlerine de gerekli idari para cezaları uygulayıp, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

Okunma : 2241
EKSPERTİZ
seç
maboto
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da sokak ortasında adam vurdular
20 Eylül 2019 Okunma: 22152 Asayiş
Gece Ağıla Giren Kurtlar Koyunları Telef Etti
18 Eylül 2019 Okunma: 12997 Gündem
Feci kaza ağır yaralılar var
20 Eylül 2019 Okunma: 11926 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın