Karamandan.com

Karamandan.com

28 Şubat 2020 Cuma
Ramazan Ayında Gıda Denetimleri Artırıldı
İl Tarım Müdürlüğü ve Karaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ramazan ayı nedeniyle ortak hareket ederek gıda denetimlerini artırdı.
Kategori :
02 Eylül 2008 14:26
 
Ramazan Ayında Gıda Denetimleri Artırıldı
İl Tarım Müdürlüğü ve Karaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ramazan ayı nedeniyle ortak hareket ederek gıda denetimlerini artırdı. Özellikle halkımızın Ramazan ayında çokça tükettiği Ramazan pidesi, tahinli pide ve ekmek üreten imalathanelerde denetimlerini sıklaştıran ekipler, işletmelerin asgari teknik ve hijyenik şartları yerine getirip getirmediği, çalışanların sağlık karnesi ve üretimde kullanılan hammaddelerin etiketi yönünde kontrollerini titizlikle yapıyorlar.

Karaman halkının gönül rahatlığıyla pide ve ekmek tüketebilmesi için denetimlerin Ramazan ayı sonuna kadar devam edeceğini söyleyen Tarım İl Müdürü Hikmet DOĞRU, “2008 yılı itibariyle ekmek, pide ve pastacılık ürünleri üreten işyerlerinde 225 adet denetim yapılmış, denetimler neticesinde esnafımızın büyük oranda kurallara uyduğu görülmüştür. Eksikliği bulunan esnafımıza da eksikliklerini tamamlamaları için süre veriyoruz ve bu süre sonunda takibini yapıyoruz. Hijyenik ve mevzuatımız açısından eksikliklerini tamamlamayan işyerlerine de gerekli idari para cezaları uygulayıp, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

Okunma : 2319
EKSPERTİZ
başarı
guney sigorta
maboto
seç
YARIŞMA
Gündem haberleri
Şehit Olan Kardeşinin Acı Haberini Karaman'da Aldı
28 Şubat 2020 Okunma: 14494 Gündem
Karaman’da 23 yaşındaki genç, kanlar içinde ölü bulundu!
26 Şubat 2020 Okunma: 12168 Asayiş
Karaman Hava Durumu; Önce Yağmur Sonra Kar Geliyor!
27 Şubat 2020 Okunma: 10328 Karaman Hava Durumu
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın